HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Smlouva na výstavbu nové stanice v Jaroměři byla podepsána, stavaři nastoupí v dubnu

Ředitel HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. František Mencl a jednatel společnosti STYLBAU s.r.o. Pavel Šrůtek podepsali 28. března 2019 smlouvu na výstavbu nové stanice v Jaroměři. 

IROP_CZ_RO_B_C RGB.jpg„Staveniště bude dle smlouvy předáno stavební firmě 3. dubna 2019. Převážně v průběhu dubna by se mělo pracovat na demolici stávajícího objektu stanice a do konce května by pak měla být založena nová stavba na pilotech,“ uvedl ředitel HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. František Mencl. Podle smlouvy by pak měla výstavba nové stanice trvat 16 měsíců od předání staveniště.Podpis smlouvy - stanice Jaroměř (1).JPG

Novostavba objektu požární stanice kategorie P1 bude sloužit pro jednotky HZS Královéhradeckého kraje a JSDH Jaroměř. Náklady na vybudování nové stanice jsou celkově ve výši 81,4 milionu korun, z toho čerpá HZS Královéhradeckého kraje dotaci z Evropské unie ve výši 55,8 milionu korun. Projekt je financován z Integrovaného regionálního operačního programu.

V současné době je stanice HZS Jaroměř přestěhována do provizorních prostor v Hradecké ulici, kde byl pro tyto účely přizpůsoben objekt bývalé kotelny.

Po dokončení projektu bude v nové budově stanice v ulici Na Valech umístěna profesionální hasičská jednotka s počtem 21+1 hasič, vykonávající nepřetržitou službu ve třech směnách v počtu 7+1 hasič. Oproti současnému stavu je plánováno rozšíření zázemí pro posádku (jeden člen na směnu navíc), a to vzhledem ke zvyšujícímu se počtu zásahů realizovaných v hasebním obvodu stanice a vzhledem k plánované výstavbě dálnice D11 v blízkosti stanice. V roce 2018 evidujeme u jednotky HZS ze stanice Jaroměř 465 zásahů, oproti roku 2017 narostl počet zásahů o 33.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

Podpis smlouvy - stanice Jaroměř (1)

Podpis smlouvy - stanice Jaroměř (1) 

Detailní náhled

Podpis smlouvy - stanice Jaroměř (2)

Podpis smlouvy - stanice Jaroměř (2) 

Detailní náhled

Stěhování Jaroměř (1)

Stěhování Jaroměř (1) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem