HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Slavnostní zahájení roku 2023

(03.01.2023) Profesionální hasiči a občanští zaměstnanci Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje v úterý v ranních hodinách slavnostně zahájili nový rok. 

V prostorách centrální stanice Zlín se tak po dvouleté covidové pauze uskutečnilo tradiční slavnostní zahájení nového roku, při kterém se sešli příslušníci a zaměstnanci krajského ředitelství Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje spolu s příslušníky sloužící směny stanice Zlín. Společně tak i s hosty zahájili rok 2023. Hostem této tradiční události byl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a starosta krajského sdružení hasičů Zlínského kraje Vlastimil Nevařil.

Hosté ve svých projevech ocenili práci profesionálních hasičů při zdolávání mimořádných událostí na území našeho kraje, vyzdvihli jejich vysokou a profesionální úroveň a ocenili jejich úspěchy na poli pracovním i sportovním. Do nadcházejícího roku jim popřáli mnoho úspěchů v osobním i pracovním životě.

Za vedení Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje se k přání připojil i krajský ředitel plk. Ing. Vít Rušar. Ve svém projevu shrnul předchozí rok. Zmínil dlouhodobě rostoucí počet událostí a od 1. ledna 2023 i nárůst početních stavů příslušníků. Připomněl pořízení nové techniky, stavby nových stanic a vybavení stávajících stanic v kraji, nejtěžší a nejdelší zásahy roku 2022 i sportovní úspěchy hasičů. Taktéž poděkoval zástupci Zlínského kraje za finanční dotace k nákupu věcných prostředků ke zlepšení akceschopnosti Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Na závěr poděkoval všem příslušníkům a zaměstnancům za dosavadní práci.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

1.JPG

2.JPG

 

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem