HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Slavnostní zahájení roku 2020 s předáním medailí

(03.01.2020) Profesionální hasiči a občanští zaměstnanci Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje spolu s hejtmanem Zlínského kraje Jiřím Čunkem a primátorem města Zlína Jiřím Korcem zahájili rok 2020. 

V prostorách centrální stanice Zlín se dnes ráno uskutečnilo tradiční slavnostní zahájení nového roku, při kterém se sešli příslušníci a zaměstnanci krajského ředitelství Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje spolu s příslušníky sloužící směny stanice Zlín. Společně tak i s hosty zahájili rok 2020. Hostem této tradiční události byl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, primátor města Zlína Jiří Korec a starosta krajského sdružení hasičů Zlínského kraje Ing. Josef Bernátík.

Hosté ve svých projevech ocenili práci profesionálních hasičů při zdolávání mimořádných událostí na území kraje i města, vyzdvihli jejich vysokou a profesionální úroveň a ocenili jejich úspěchy na poli pracovním i sportovním. Do nadcházejícího roku jim popřáli mnoho úspěchů v osobním i pracovním životě.

Za vedení Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje se k přání připojil i krajský ředitel plk. Ing. Vít Rušar. Ve svém projevu shrnul předchozí rok. Zmínil dlouhodobě rostoucí počet událostí (rok 2019 – 5746, rok 2018 – 5106) a od 1. ledna 2020 i nárůst početních stavů o šest příslušníků. Poprvé tak v historii profesionální požární ochrany ve Zlínském kraji překročí počet příslušníků a občanských zaměstnanců číslo pět set (504). Připomněl pořízení nové techniky, stavby nových stanic a vybavení stávajících stanic v kraji, nejtěžší a nejdelší zásahy roku 2019 i sportovní úspěchy hasičů. Taktéž poděkoval zástupcům Zlínského kraje za finanční dotace k nákupu věcných prostředků ke zlepšení akceschopnosti Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.  Na závěr poděkoval všem příslušníkům a zaměstnancům za dosavadní práci.

Součástí slavnostního nástupu bylo také ocenění příslušníků Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje za věrnost II. a III. stupně ve službě profesionálních hasičů.

Letošní rok je významný pro Hasičský záchranný sbor České republiky, neboť oslaví 20. výročí. K této příležitosti proběhne více akcí. Jednou z nich bude i společný slavnostní slib nově nastupujících příslušníků, a to na podzim v Praze.  

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem