HZS Karlovarského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Slavnostní předání nové techniky a vybavení

Nová zásahová vozidla, dýchací techniku či detekční přístroj. Zcela nové vybavení mají v užívání hasiči HZS Karlovarského kraje.  

logo eu.jpg
logo mv.jpg
 
Ve čtvrtek 27. srpna 2015 slavnostně převzali velitelé jednotlivých stanic techniku a vybavení, pořízené v rámci Projektu Technika, technologie a prostředky Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje pro efektivní zásah („Efektivní zásah“). Ten byl realizován v letech 2013 – 2015 se spolufinancováním ze strukturálních fondů Evropské unie, konkrétně z Integrovaného operačního programu prostřednictvím Evropského regionálního rozvojového fondu.
Klíčky od užitkových vozidel Ford Ranger převzali zástupci profesionálních hasičů ze stanic Toužim, Kraslice, Aš a Mariánské Lázně. Pro stanici Karlovy Vary pak byla v rámci projektu pořízena terénní čtyřkolka. Další vybavení pak využívají hasiči ze všech stanic. Z projektu získali hasiči kromě zmíněných vozidel a čtyřkolky ještě izolační dýchací přístroje a tlakové lahve pro tyto přístroje, zkušební a měřící zařízení pro ochranné prostředky, infračervený detekční spektrometr, termokamery či pračku pro zásahové oděvy.
Hlavním cílem projektu Efektivní zásah je zvýšení kvality řešení mimořádných událostí (efektivní zásah) a zlepšení podmínek na místě zásahu působením Hasičského záchranného sboru České republiky, jehož posláním je záchrana životů osob, zvířat, majetku
a ochrana životního prostředí, jako segmentu systému ochrany obyvatelstva.
Slavnostní předání techniky a vybavení se uskutečnilo na centrální stanici HZS Karlovarského kraje v Karlových Varech za účasti velitelů stanic a ředitelů územních odborů. Techniku do užívání předal náměstek krajského ředitele pro IZS plk. Ing. Oldřich Volf, PhD. Veškeré prostředky pořízené pro efektivní zásah již mají hasiči v kraji k dispozici.
 
Obecné informace o projektech Efektivní zásah:
 
Pořízená technika a vybavení pro HZS Karlovarského kraje:
 
IOP.JPG
IOP_02.JPG
IOP_03.JPG
IOP_04.JPG
IOP_05.JPG
IOP_06.JPG
 
 
 
 
 
 
 
 

vytisknout  e-mailem