Školní a výcvikové zařízení HZS ČR  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasičské slavnosti „Litoměřice 2022“

Ve dnech 10. a 11. června 2022 se Hasičských slavností v Litoměřicích zúčastnili také zástupci našeho zařízení. 

Ve dnech 10. a 11. června 2022 se Hasičských slavností v Litoměřicích zúčastnili také zástupci našeho zařízení. Jednalo se o 8 příslušníků z Brna a Zbirohu. Součástí naší činnosti byl stánek, u kterého byla k dispozici fotodokumentace zachycující průřez naší činnosti. Pro praktickou možnost vyzkoušení si „hasičské“ práce byly vybudovány tři stanoviště. Jednalo se o „Jenga věž + HVZ AKU“, „KPR“ - kardiopulmonální resuscitace a „statický hasič“.

„Jenga věž + HVZ AKU“

Na tomto stanovišti si mohli návštěvníci fyzicky vyzkoušet práci s AKU hydraulickým rozpínacím nástrojem. Cílem této činnosti bylo s „citem“ uchopit dřevěný hranolek z postavené věže a přemístit ho na horní patro. Neprováděli to jen silní chlapi, ale i mezi omladinou se našli zájemci. Těm samozřejmě pomáhali naši kolegové. Odměnou jim byla radost v dětských očích po úspěšném zvládnutí tohoto úkolu.

                              

„KPR“ - kardiopulmonální resuscitace

Zde si mohli návštěvníci vyzkoušet první pomoc na KPR figurínách různých velikosti. Měli jsme k dispozici miminko, dítě a dospělou osobu. I o tuto činnost byl značný zájem a dokonce se zúčastnil i nejmladší hasič, který nás navštívil - jedenáctiměsíční špunt.