HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Školení starostů na Voticku mělo téměř stoprocentní účast

Ve čtvrtek 25. dubna 2019 proběhlo ve Voticích na Benešovsku školení starostů z území obce s rozšířenou působností Votice. Školení se zúčastnili nejen všichni starostové, ale i velitelé dobrovolných jednotek, které jsou zařazeny do plošného pokrytí v rámci tohoto území. Pouze jeden z velitelů se ze školení z vážných důvodů omluvil. 

Všechny účastníky přivítal plk. Ing. Tomáš Horvát, PhD., ředitel územního odboru Benešov HZS Středočeského kraje. Zároveň přítomné hosty seznámil se statistikou výjezdové činnosti, úkoly a plány do budoucna. Na místě bylo také poděkování všem představitelům obcí a jednotek za dosavadní příkladnou spolupráci.

Školení byli přítomni také zástupci ostatních základních složek integrovaného záchranného systému a Krajského úřadu Středočeského kraje. I oni dostali v průběhu akce prostor, aby mohli přednést své příspěvky. Samozřejmostí bylo i seznámení starostů a velitelů s možnostmi financování a dotacemi pro jednotky požární ochrany.

ORP Votice.png

Jedním z bodů školení byla i diskuze o pořádání velkých akcí, a to zejména technoparty. Všichni účastníci byli také seznámeni s loňským velkým taktickým cvičením složek IZS, orgánů krizového řízení a krajského úřadu BLACKOUT 2019 i s jeho výsledky.

mjr. Mgr. Radek Svoboda
územní odbor Benešov

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem