HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Škodu za 100 tisíc korun způsobil požár kuchyně v Kopřivnici, hasiči a policisté z domu vyvedli více než tři desítky obyvatel

V Kopřivnici zasahovali v sobotu 27. února 2021 ráno hasiči u požáru kuchyňské linky a umakartového jádra v jednom z bytů ve Francouzské ulici. Plameny napáchaly škodu za 100 tisíc korun, jedna osoba se nadýchala kouře. 

Událost byla na tísňovou linku ohlášena patnáct minut po čtvrté hodině ranní jako voda, tekoucí do jednoho z bytů ze stropu. K zásahu byla vyslána jednotka ze stanice HZS MSK v Kopřivnici.

Ještě před příjezdem hasičů na místo dorazili policisté. Ti slyšeli z bytu volání o pomoc, vyrazili tedy dveře a zachránili z něj jednu osobu. Do péče si ji následně převzali zdravotníci, kteří ji odvezli do nemocnice.

Hasiči v dýchací technice natáhli dopravní a útočné vedení a požár v bytě zlikvidovali jedním vodním proudem. Zasažena byla kuchyň, umakartové jádro a stupačky.

V průběhu zásahu bylo z domu hasiči a policisty evakuováno 34 osob.

Příčina vzniku požáru je v šetření, všichni obyvatelé se poté, co hasiči dům odvětrali přetlakovou ventilací, mohli vrátit zpět do svých bytů.

Odkazy do noveho okna

Evakuovaní lidé stojí před domem

Evakuovaní lidé stojí před domem 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem