HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Škoda po požáru motorky a stodoly přesáhla sto tisíc

V pátek 24. května krátce před 21. hodinou přijali hasiči na tísňovou linku informaci o požáru motorky v kůlně s tím, že během jízdy z zásahu hasiči dostali zprávu, že se požár rozšířil i na blízkou stodolu. 

K požáru došlo v Jabloňové ulici v obci Rudolfov. K požáru byli vysláni s cisternami a automobilovou plošinou profesionální hasiči z obou českobudějovických stanic, tedy ze stanice České Budějovice a Suché Vrbné. Poplach byl vyhlášen také pro jednotku rudolfovských dobrovolných hasičů.
Po průzkumu na místě požáru velitel zásahu rozhodnul o nasazení jednoho vysokotlakého proudu do stodoly, aby bylo zastaveno další šíření požáru. Druhý vysokotlaký proud použila jednotka SDH obce Rudolfov z vozidla HZS na dohašení hořící motorky značky Yamaha a přístavku. Zásah hasiči vedli v kompletní dýchací technice.
Již po několika minutách hašení dostaly jednotky požár pod kontrolu. Velitel zásahu hlásil lokalizaci požáru v 21 hodin. Následné dohašování zabralo hasičům přibližně další půl hodinu. Zasažená stodola byla na závěr odvětrána. Závěrečný průzkum hasiči provedli termokamerou.
Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 150 000,-, příčina vzniku požáru je v šetření. Hasiči u požáru spolupracovali s Policií ČR.

Odkazy do noveho okna

Požár motorky a stodoly, Rudolfov - 24. 5. 2019 (1)

Požár motorky a stodoly, Rudolfov - 24. ... 

Detailní náhled

Požár motorky a stodoly, Rudolfov - 24. 5. 2019 (3)

Požár motorky a stodoly, Rudolfov - 24. ... 

Detailní náhled

Požár motorky a stodoly, Rudolfov - 24. 5. 2019 (2)

Požár motorky a stodoly, Rudolfov - 24. ... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem