HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Silvestrovský den a noc (aktualizace 1.1. 2018 v 9:00 hod.)

(31.12.2017) I poslední den v roce zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u různých druhů událostí na území Zlínského kraje. 

Počet evidovaných událostí se poslední den v roce lehce zvýšil od běžného denního průměru. První zásah v tento den měli hasiči z krajského města. Vyjeli po jedné hodině v noci do Malenovic, kde odstranili strom z komunikace. Dále do 16:00 hodiny odpolední operační středisko hasičů přijalo dalších 13 hlášení. V deseti případech se jednalo o technickou pomoc. Požáry likvidovali v Lužkovicích a Huštěnovicích, kde šel kouř ze střechy. Hasiči po příjezdu do místa požáru provedli odvětrání střechy. Na místo přijel i vyšetřovatel příčin požáru. V Loukách na Zlínsku zase zachraňovali muže, který spadl v domě v prvním patře a zranil se. Pomocí lezecké tehniky muže snesli a předali záchranářům.

Aktualizace 1.1. 2018 v 9:00 hodin

Od čtvrté hodiny odpolední do půlnoci byl ve Zlínském kraji klid. Hasiči vyjížděli pouze jednou, a to do Bystřice pod Hostýnem, kde prováděli technickou pomoc otevření prostor.

Ve večerních hodinách prováděli z preventivních důvodů dohled na dvě akce na veřejnosti. Jedna se konala v Kroměříži na Hanáckém náměstí, jejíž součástí byl i ohňostroj. Druhá akce se konala v centru Uherského Hradiště. Obě se obešly bez zásahu hasičů.

I první hodiny roku se obešly bez mimořádných událostí. Jednotky hasičů byly vyslány k celkem 8 hlášeným událostem. První byla 14 minut po půlnoci, kdy hasiči jeli k požáru odpadu do obce Jablůnka na Vsetínsku.  44 minut po půlnoci zase zachraňovali v Rožnově pod Radhoštěm uvízlé osoby ve výtahu a o půl čtvrté ráno prováděli ve Valašském Meziříčí technickou pomoc otevření dveří a záchranu osob, uvízlých na balkónu. Další dvě události byly na Kroměřížsku, a to požár odpadu v Hulíně a požár krabice od pyrotechniky v Holešově. Obdobný požár byl i hlášen v Napajedlích na Zlínsku. Na Uherskohradišťsku byl první hodiny roku klid. Hasiči vyjížděli až ráno pár minut před osmou hodinou do Velehradu, kde se stala dopravní nehoda a vytekly z vozidla provozní kapaliny. Všechny případy, při kterých hasiči zasahovali, se obešly bez zranění či větší škody na majetku. Jednalo se tedy o poklidnou noc.

Do roku 2018 Vám přejeme hodně zdraví, štěstí a osobní pohodu!

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Odkazy do noveho okna

Lačnov1

Lačnov1 

Detailní náhled

Lačnov2

Lačnov2 

Detailní náhled

Lačnov3

Lačnov3 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem