HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Silvestr z pohledu krajských hasičů

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pondělí 31. 12. 2018 do úterý 1. 1. 2019 03:00 hod. celkem 24 událostí. 

Bujaré silvestrovské oslavy naštěstí krajským hasičům příliš starostí nenadělaly. V průběhu 31. 12. 2018 zasahovaly jednotky požární ochrany na území kraje u 19 událostí, v prvních hodinách roku 2019 pak vyjížděli hasiči k pěti případům. Nejčastěji poskytovali technickou pomoc, ale museli také likvidovat šest požárů (popelnice, odpad, zahoření od komínového tělesa) a zasahovali u šesti dopravních nehod.

V porovnání s loňským rokem se počet zásahů během letošního silvestrovského veselí příliš nelišil. V loňském roce zaznamenaly hasičské statistiky během posledního dne v roce a prvních hodin roku 2018 celkem 21 zásahů.

Poprvé v letošním roce vyjížděli krajští hasiči do obce Kuks v 00:19 hod. Byl zde nahlášen požár sazí v komíně, od kterého došlo k následnému zahoření podlahy. Při události nebyl nikdo zraněn, škoda byla vyčíslena na asi 10 tisíc korun.
 

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – technická pomoc – 31. 12. 09:16
Profesionální jednotka z centrální stanice pomáhala záchranářům s transportem pacienta v Kladské ulici.

Hradec Králové – záchrana osob – 31. 12. 15:00
V Markovické ulici zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice. Otevírali zde nouzově byt.
 

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – požár – 31. 12. 14:50
Tři jednotky hasičů zasahovaly ve Vrchlického ulici u požáru v rodinném domě. Po několika minutách se podařilo požár hasičům lokalizovat a následně také zlikvidovat. Celý dům pak jednotky odvětraly. Plameny poškodily částečně nábytek. Příčinou požáru bylo vznícení od vypadlého žhavého uhlíku z krbových kamen. Škoda byla vyčíslena na asi 30 tisíc korun. Díky rychlému zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši 1,5 milionu korun. Při události zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči z Hořic a dále dobrovolná jednotka z Miletína.

Hořice – požár – 31. 12. 15:42
V ulici Pod Lipou hasila místní profesionální jednotka požár odpadu v kontejneru. Plameny nezpůsobily žádnou škodu. Aby hasiči kontejner uchránili, museli odpad vysypat a dohasit jej venku.

Hořice – požár – 31. 12. 20:26
V části Libonice byl nahlášen požár papírové krabice od pyrotechniky. Na místo zásahu vyjeli profesionální hasiči z Hořic, ale  krabice už mezi tím dohořela. Jednotka okolí požáru ochladila, nebyla způsobena žádná škoda.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Teplice nad Metují – dopravní nehoda – 31. 12. 10:49
Profesionální hasiči z Broumova a dobrovolná jednotka z Adršpachu zasahovali v lokalitě Střemenské Podhradí. Z komunikace zde sjel do příkopu osobní automobil. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, nedošlo ani k úniku provozních kapalin do okolního prostředí. Hasiči havarovaný vůz z příkopu vyprostili a odstavili jej mimo komunikaci.

Velké Poříčí – dopravní nehoda – 31. 12. 16:21
K dopravní nehodě dvou osobních automobilů vyjížděli v pondělí odpoledne profesionální hasiči z Náchoda. Jedné osobě museli poskytnout první předlékařskou péči a následně ji předali do rukou záchranářů. Jednotka provedla také opatření proti vzniku požáru a pomohla s naložením havarovaných vozů na odtah.

Náchod – únik nebezpečných látek – 31. 12. 19:19
Do katastru části Dobrošov spěchali profesionální hasiči z Náchoda. Existovalo podezření, že v jednom z domů zde došlo k úniku oxidu uhelnatého. Průzkumem jednotka skutečně naměřila zvýšené hodnoty CO v ovzduší. Následně  odstavila karmu a zastavila plyn. Byt hasiči odvětrali a předali majitelům.

Česká Skalice – požár – 1. 1. 00:47
Profesionálním hasičům v Náchodě a dobrovolné jednotce z České Skalice byl vyhlášen poplach kvůli požáru kontejneru. Při příjezdu jednotek už byl požár nakonec uhašen hlídkami policistů.
 

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Opočno – dopravní nehoda – 31. 12. 09:14
Do části Čánka mířili profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Opočna. Havaroval zde osobní vůz, který se převrátil na bok. Při nehodě byla zraněna jedna osoba, do péče si ji převzali záchranáři. Hasiči provedli na místě opatření proti vzniku požáru a následně předali místo policistům.

Čermná nad Orlicí – technická pomoc – 31. 12. 12:56
V katastru Malé Čermné zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou kvůli úniku oxidu uhelnatého. V garáži, kde byl zdroj úniku, se škodlivého plynu nadýchala jedna osoba, o kterou se postarali záchranáři.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Zdobín – dopravní nehoda – 31. 12. 01:17
Na silničním úseku mezi Zdobínem a Horním Dehtovem havaroval na zamrzlé silnici osobní automobil, který zasahoval částečně do vozovky a částečně do příkopu. Jedna osoba skončila v rukou záchranářů. Hasiči zajistili havarovaný vůz proti vzniku požáru. U nehody zasahovala profesionální jednotka z Hořic.

Trutnov – technická pomoc – 31. 12. 13:18
Do Horské ulice byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Trutnov, aby prověřili místo s propadlou jímkou. Půda se propadla mimo chodník i mimo komunikaci. Místo propadu zajišťovala již stavební firma.

Kuks – požár – 1. 1. 00:19
Tři jednotky požární ochrany mířily 19 minut po půlnoci k požáru sazí v komíně. Od rozžhaveného komínového tělesa se požár rozšířil i na okolní podlahu, kterou museli hasiči rozebrat. Požár způsobil škodu ve výši 10 tisíc korun. Díky včasnému zásahu se podařilo uchránit majetek v hodnotě asi 5 milionů korun. Nikdo nebyl při události zraněn, ale vyšetřovatel hasičů vydal majitelům zákaz používat poškozené topidlo. Na místě události zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a Jaroměře a dále místní dobrovolná jednotka.

Trutnov – dopravní nehoda – 1. 1. 01:11
V části Horní Staré Město havaroval osobní automobil, který narazil do stromu. Při nehodě byla jedna osoba zraněna. Na místo události se dostavili profesionální hasiči z Trutnova, kteří místo událost zajistili a provedli opatření proti vzniku požáru. Vozidlo bylo mimo komunikaci, provozu nepřekáželo a nedošlo ani k úniku provozních kapalin. Jednotka následně předala místo zásahu policii a vrátila se zpět na stanici.

Trutnov – požár – 1. 1. 01:36
V Moravské ulici likvidovali profesionální hasiči z Trutnova požár plastového kontejneru. Ten byl požárem zcela zničen, ale oheň se nestihl rozšířit dále na okolní vozidla.

 Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

DN Teplice n. M.

DN Teplice n. M. 

Detailní náhled

DN Trutnov 1. 1.  (1)

DN Trutnov 1. 1. (1) 

Detailní náhled

DN Trutnov 1. 1.  (2)

DN Trutnov 1. 1. (2) 

Detailní náhled

DN Velké Poříčí

DN Velké Poříčí 

Detailní náhled

DN Zdobín

DN Zdobín 

Detailní náhled

P Hořice, Pod Lipou

P Hořice, Pod Lipou 

Detailní náhled

P Hořice, Vrchlického (1)

P Hořice, Vrchlického (1) 

Detailní náhled

P Hořice, Vrchlického (2)

P Hořice, Vrchlického (2) 

Detailní náhled

P Libonice

P Libonice 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem