HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Silný vítr zaměstnal hasiče v celém Zlínském kraji (aktualizováno)

(29.10.2017) Ti se od šesti hodin ráno nezastavili. Operační středisko tísňových linek 150 a 112 přijímalo jedno oznámení za druhým. 

Od šesti hodin ráno do půl šesté večerní jsme zasahovali u 258 případů spojených se silným větrem, který se přehnal přes Zlínský kraj. Intenzita začala stupňovat kolem poledne. Vyjížděli jsme především k popadaným stromům na komunikace, chodníky a cyklostezky. Dále jsme řešili strhané elektrické vedení či poškození střech různých objektů, a to např. v Mařaticích, v Hulíně nebo v Chropyni. V Mistřicích na Uherskohradišťsku jsme zasahovali u kuriózní události. Díky povětrnostním podmínkám se zde vyvrátila stavební buňka. Silný vítr ji poté kutálel po silnici.

Ani krajskému městu se komplikace se silným větrem nevyhnuly. Vyjížděli jsme dvakrát na sídliště Jižní Svahy, kde vítr poškodil střechy dvou panelových domů. Na Vršavě zase spadl strom na trolejové vedení a optický kabel. V areálu Svitu a na dalších místech jsme odstraňovali stromy, které spadly na komunikace.

Naštěstí během dne nedošlo ke zranění osob ani zasahujících profesionálních a dobrovolných hasičů.

Po 17:00 hodině se intenzita výjezdů zmenšila. Počítáme však s tím, že zasahovat a odstraňovat následky budeme i následující hodiny.

Nejvíce zásahů jsme zaznamenali na Zlínsku, kde jsme vyjížděli od šesti ráno do půl šesté večerní k 91 události. Dále početně nejvíce bylo výjezdů na Kroměřížsku, a to celkem v počtu 76 výjezdů. Na Uherskohradišťsku hasiči zasahovali u 47 událostí a nejméně jich bylo na Vsetínsku s počtem 44 výjezdů.

Aktualizováno ve 20:00 hod.:

Během dne jsme vyjeli celkem k 285 událostem. Z toho bylo na Zlínsku 93 výjezdů, na Kroměřížsku 79, na Uherskohradišťsku 57 a na Vsetínsku 56.

Aktualizováno 30.10.2017 v 08:00 hod.:

Během včerejšího večera a noci přijali hasiči ještě celkem osm událostí spojených s nedělním orkánem. V sedmi případech vyjeli k odstranění stromů. Poslední se týkal krajského města, kde u areálu Svit spadl billboard na chodník.

Počet výjezdu za posledních 24 hodin:

Zlínský kaj : 293

Zlínsko: 96

Kroměřížsko: 80

Uherskohradišťsko: 59

Vsetínsko: 58

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem