HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Silný vítr a bouřka jihočeské hasiče příliš nepotrápily

Podle výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu se měly přes území Jihočeského kraje v pondělí (11. května) v navečerních hodinách přehnat silné bouřky a silný vítr. Výstraha předpokládala nízký stupeň nebezpečí a také to tak z pohledu hasičů bylo. 

Jihočeští hasiči od pondělní 16. hodiny do úterní 7. hodiny ranní vyjeli k 34 událostem, které byly spojené s bouřkami nebo silným větrem. Nejvíce událostí bylo hned v navečerních hodinách. Okolo 20. hodiny se situace uz uklidnila. 
Největší množství výjezdů měli hasiči na Českobudějovicku, a to celkem 15, na Českokrumlovsku a Strakonicku pak hasiči vyjeli k likvidaci následků zhoršeného počací shodně pětkrát.
Z celkového počtu zásahů ve 26 případech hasiči odklízeli z komunikací popadané stromy a větve. Jiné události, než byly popadané stromy, pak hasiči řešili čerpání vody v domech v Českých Budějovicích a Číčenicích, v Českých Budějovicích na panelovém domě v ulici V. Volfa uvolňovali na střeše propustky, ucpané kanály, kde se voda valila na silnici, uvolňovali ve Strakonicích a Českých Budějovicích, ve Štěchovicích a Novém Dražejově pak uklízeli silnici od naneseného bahna a ve Strakonicích pak lovili z řeky desetimetrové roury.

Odkazy do noveho okna

Spadlý strom, České Budějovice - 11. 5. 2020 (3)

Spadlý strom, České Budějovice - 11. 5. ... 

Detailní náhled

Spadlý strom, České Budějovice - 11. 5. 2020 (2)

Spadlý strom, České Budějovice - 11. 5. ... 

Detailní náhled

Spadlý strom, České Budějovice - 11. 5. 2020 (1)

Spadlý strom, České Budějovice - 11. 5. ... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem