HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Silný déšť a bouřky v sobotu 28.7.2012

Dne 28. července 2012 zasahovaly od 17 hod. jednotky HZS Jihočeského kraje, HZSP SŽDC a SDH obcí v Jihočeském kraji u zásahů spojených se silným deštěm a bouřkami. Do půlnoci bylo evidováno více jak 150 událostí.  

Hasiči odstraňovali překážky z komunikací a to popadané stromy a větve. Dále čerpali vodu ze zatopených míst a monitorovali situaci v deštěm zasažených oblastech. Na železnici se v úseku Holubov – Třísov stala dopravní nehoda, ke které došlo po nárazu vlaku do spadlého stromu. Hasiči také evakuovaly osoby, které vyšší hladina vody uvěznila ve svých osobních automobilech či rodinných domech nebo kempu. Z důvodu zaplavení komunikace, byla uzavřena i silnice v úseku Rájov – Přísečná.
Podrobné informace o zásazích jsou uvedeny v příloze. Vždy je uveden čas výjezdu jednotky, druh jednotky a místo zásahu. Přičemž v mnoha případech zasahovala jednotka s větším počtem techniky na více místech v dané lokalitě. Ostatní události ze dne 28. července 2012, které nesouvisí s deštěm a bouřkami, budou poskytnuty samostatně.

Přívalový déšť - RájovPřívalový déšť - Rájov
Přívalový déšť - RájovPřívalový déšť - Rájov
Přívalový déšť - RájovPřívalový déšť - Rájov

vytisknout  e-mailem