HZS hlavního města Prahy  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Sicílie zažila simulované zemětřesení, mezinárodní cvičení s českou účastí zastupovali hlavně pražští hasiči

Cvičení s názvem EU MODEX Poggioreale 2019 proběhlo od úterý 16. července do pátku 19. 7. ve střední části italské Sicílie, přesně v místě, kde v roce 1968 bylo skutečné zemětřesení. 

Generální ředitelství HZS ČR vyslalo na tuto akci USAR tým složený z třicítky pražských hasičů, jednoho hasiče z HZS Moravskoslezského kraje, šesti psovodů Městské policie Praha, Moravskoslezského a Pardubického kraje a jednoho lékaře z Úrazové nemocnice Brno. 

Tým odjel jako “medium urban search and rescue”, tedy středně velký tým, který bude před komisí trénovat na budoucí obhajobu mezinárodních certifikátů. 

IMG_9278.JPG

Foto: Jiří "Feri" Ferencei

Scénářem cvičení byla nejen organizace týmu, vyslaného do místa postiženém zemětřesením, týmy také musely prokázat připravenost v organizační části cvičení, kdy je potřeba přesunout na místo záchranáře i materiál, a samotné vyhledávání a vyproštění osob zavalených pod sutinami. Vše se uskutečnilo v reálných podmínkách trosek, které na místě zůstaly jako memento skutečného zemětřesení v minulých letech. 

Mimo Česka se cvičení zúčastnily také týmy Velké Británie, Francie, Maroka, Izraele a Itálie. Akce byla řízena a hodnocena týmem hodnotitelů, složených ze zástupců EU a OSN.

FOTOGALERIE

Foto: Martin Kavka a Jiří "Feri" Ferencei

vytisknout  e-mailem