Institut ochrany obyvatelstva  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Setkání partnerských výcvikových center OPCW pro Afriku

Institut ochrany obyvatelstva (IOO) se ve dnech 2. – 3. února 2022 zúčastnil online setkání partnerských výcvikových center OPCW pro Afriku (Virtual Meeting of Assistance and Protection Partner Training Centers in Africa). Akce byla zaměřena na pomoc africkému kontinentu, sdílení poznatků a předávání zkušeností. Institut ochrany obyvatelstva ve dvou odborných přednáškách objasnil svůj vzdělávací projekt pro Východoafrické společenství a sumarizoval soubor online výcviků, které experti IOO uspořádali pro několik afrických regionů. 

Setkání partnerských výcvikových center OPCW pro Afriku_Online meeting

Velkým překvapením bylo, že online výcviky v Africe neprováděl v období 2019 – 2021 nikdo jiný než český tým, praktický výcvik pak zajišťovali kromě Čechů pouze Švýcaři. O to víc se během setkání rozvířila diskuze na téma předávání poznatků. Nastavila se další spolupráce se švýcarským výcvikovým centrem ve Spiezu (Federal Department of Defence, Federal Office for Civil Protection FOCP, Spiez Laboratory, Switzerland), s britským Ministerstvem obrany (Counter Proliferation and Arms Control Centre, Ministry of Defence, UK) a dalšími špičkovými pracovišti. Česká pomoc východní Africe byla vysoce oceněna a další části Afriky (zvláště západní, frankofonní) žádaly o zahájení podobného projektu ve spolupráci s Institutem. Žadatelům bylo slíbeno zaslání podrobné metodiky výcviku, kterou IOO zpracoval.

S pomocí metodiky si mohou zájemci nastavit výukový proces i ve svých regionech, jelikož Institut samotný není schopen vyškolit celý africký kontinent. Své možné nabídky pomoci africkému regionu prezentovali experti z České republiky, Francie, Kanady, Německa, Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, Spojených státy amerických a Švýcarska. Africké příspěvky vysvětlující potřeby jednotlivých států objasnili zástupci z Alžírska, Ghany, Jihoafrické republiky, Keni, Maroka, Súdánu a Ugandy. Setkání se účastnilo 38 odborníků. Doufejme, že požadavky afrických států budou v souladu s nabídkami pomoci vyspělých zemí a vzájemná spolupráce přispěje ke zvýšení chemické bezpečnosti afrického kontinentu.

pplk.. Ing. Ladislava Navrátilová Ph.D.

Setkání partnerských výcvikových center OPCW pro Afriku_David AmoneSetkání partnerských výcvikových center OPCW pro Afriku_Ghana
Setkání partnerských výcvikových center OPCW pro Afriku_Ladislava NavrátilováInformace o akci jsou zveřejněny na webu OPCW:
https://www.opcw.org/media-centre/news/2022/02/opcw-discusses-assistance-and-protection-training-cooperation-africa


Vloženo: 18. 2. 2022 | Aktualizace: 18. 2. 2022 | Email: spisovna@ioolb.izscr.cz

vytisknout  e-mailem