HZS hlavního města Prahy  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Šest jednotek hasičů s chemickou službou likvidovalo únik chemikálií z nákladního vozu v Praze 5

Ve čtvrtek 31. října 2019 od 12:15 hodin zasahovaly jednotky ze smíchovské, strašnické a radotínské stanice v ulici K Barrandovu v Praze 5, kde došlo k úniku chemických látek na korbě menšího nákladního vozidla. 

DSC_0865.JPG

Během jízdy došlo k převrácení a poškození nádob s chemikáliemi, zejména kyselinou solnou. Velitel zásahu proto na místo povolal hasičskou jednotku chemiků a ve spolupráci s Policií ČR uzavřel komunikaci v obou směrech v délce asi 400 metrů. 

Podle měření nebyla koncentrace látek nebezpečná ve vzdálenosti 100 metrů od místa události. Hasiči zamezili úniku látky na komunikaci a v chemických oblecích vstoupili do prostoru nákladu, kde se jim podařilo úniku také zcela zastavit. 

Po 14. hodině ještě nebylo s ohledem na různorodost látek zřejmé, jakým způsobem budou chemikálie zlikvidovány. Pravděpodobně dojde k naředění látek vodou. Po 17. hodině pak hasiči za asistence 3 dobrovolných jednotek látku zlikvidovali naředěním větším množství vody. Na místo se dostavila specializovaná firma, které hasiči asistovali s přečerpáním zbylé chemikálie do připravených nádob a kolem 19:30 hod z místa odjela poslední jednotka.

FOTOGALERIE

vytisknout  e-mailem