HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Seminář pro učitele opět v sídle krajských hasičů ve Zlíně.

(27.9.2017) V pondělí 25. září 2017 se na centrální požární stanici ve Zlíně uskutečnil ve spolupráci s Národním institutem dalšího vzdělávaní seminář pro učitele základních škol týkající se problematiky Ochrany člověka za mimořádných událostí a běžných rizik. 

V první části semináře byli učitelé seznámeni s obsahem výše uvedené problematiky a jejím zařazení v rámci rámcových vzdělávacích programů na základních školách. Dále k pedagogům promluvila psycholožka krajských hasičů, která jim mimo jiné osvětlila specifika dětského vnímání mimořádných událostí. Následovala diskuze s realizátory přímé podpory výuky na školách – instruktory programu HASÍK.

Pomyslným vyvrcholením celého semináře bylo představení projektu „hasiči pro školy“ jeho autory z řad příslušníků HZS Zlínského kraje a HZS Ústeckého kraje. Tento unikátní projekt tvorby výukového materiálu pro 2. stupeň základních škol vzniká ve spolupráci obou zmiňovaných HZS krajů, za finanční podpory Ústeckého kraje. K dispozici bude školám již v letošním školním roce. Nakonec se zúčastnění seznámili s přímým výkonem služby u profesionálních hasičů v rámci exkurze na jejich stanici. Význam celého semináře, jakož i první veřejné prezentace projektu „hasiči pro školy“ pedagogům potvrdila přítomnost vrcholných představitelů HZS Zlínského kraje na začátku i na konci semináře, kdy byly pedagogům předány certifikáty o absolvování.

Autor: por. Ing. Adam Fuksa, HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem