HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Šéf odborů Josef Středula navštívil HZS Královéhradeckého kraje

V Hradci Králové navštívil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů krajské operační a informační středisko. Na stanici v Jičíně si pak vyzkoušel, jaké to je zacházet se systémem CCS COBRA. 

Práce hasičů, investice do zásahové techniky a mnohem více zajímalo během návštěvy Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje předsedu Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středulu. Toho doprovodili také zástupci Odborového svazu hasičů, a sice předseda Zdeněk Oberreiter a první místopředseda Jiří Jílek. Návštěva se uskutečnila v pondělí 22. 1. 2017.

Jak jsem se mohl sám přesvědčit, práce hasičů není pouze o požárech. I v případě Královéhradeckého kraje to jsou z větší části především technické zásahy a zásahy u dopravních nehod. Taková činnost není náročná jen po fyzické, ale i po psychické stránce. Proto jsem rád, že se nám v loňském roce podařilo prosadit navýšení platu mimo jiné profese i pro příslušníky Hasičského záchranného sboru,“ řekl při návštěvě předseda ČMKOS Josef Středula.IMG_1298.JPG

Šéf odborů nejprve diskutoval s ředitelem HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. Františkem Menclem a dalšími zástupci vedení o fungování krajských hasičů. „Pana předsedu jsem seznámil nejen se specifiky zásahového území Královéhradeckého kraje, ale také s realizovanými a plánovanými investicemi do nákupu techniky a stavebními projekty na úpravu zázemí hasičů nebo výcvikových polygonů. Především jsem mu ale chtěl poděkovat za vzájemnou spolupráci s odbory, která je v našem kraji velmi dobrá,“ uvedl ředitel HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. František Mencl.

Celá návštěva však nezůstala jen u diskuse. V Hradci Králové se předseda ČMKOS Josef Středula seznámil s praktickým fungováním krajského operačního a informačního střediska. Na hasičské stanici v Jičíně jej pak místní profesionální hasiči seznámili s fungováním tzv. Cold Cut System COBRA. Ten je užitečným pomocníkem jednotek požární ochrany při hašení v uzavřených prostorech a je schopen prorazit a řezat různé typy materiálů. Jaké to je zacházet s tzv. COBROU, to si šéf odborů vyzkoušel na vlastní kůži jako hasič.

Martina Götzová, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

IMG_1154

IMG_1154 

Detailní náhled

IMG_1155

IMG_1155 

Detailní náhled

IMG_1162

IMG_1162 

Detailní náhled

IMG_1177

IMG_1177 

Detailní náhled

IMG_1184

IMG_1184 

Detailní náhled

IMG_1298

IMG_1298 

Detailní náhled

IMG_1320

IMG_1320 

Detailní náhled

IMG_1360

IMG_1360 

Detailní náhled

IMG_1366

IMG_1366 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem