HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Sedm jednotek zasahovalo u požáru rodinného domu ve Slušticích

V pondělí 12. listopadu krátce před pátou hodinou ranní přijal operátor tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o požáru osobního vozidla a části domu v obci Sluštice v okrese Praha-východ. 

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanice Říčany a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Škvorec a Doubek. V průběhu jízdy k zásahu bylo jednotkám upřesněno, že požár se rozšířil na střechu domu, což se po příjezdu první jednotky potvrdilo. Velitel zásahu proto požádal o vyslání dalších jednotek, do Sluštic tak postupně vyjely ještě jednotky SDH Sibřina, Úvaly a Babice.

Hasiči pomocí několika C proudů a vysokotlaku se z jedné strany domu zaměřili na likvidaci požáru osobního automobilu a z druhé stany na likvidaci požáru domu. Po ustavení výškové techniky probíhal zásah i s její pomoci. Zároveň bylo na místním rybníku zřízeno čerpací stanoviště.

Hasiči dostali požár pod kontrolu krátce po půl sedmé. Vzhledem k tomu, že zásah probíhal v dýchací technice, požádal velitel zásahu o vyslání protiplynového vozidla z kolínské stanice. Po sedmé hodině došlo k vystřídání zasahujících profesionálních hasičů a k následné redukci jednotek. Na místě byla ponechána místní dobrovolná jednotka SDH Sibřina na dohlídku do 12 hodin.

Škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na dva miliony korun, včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit majetek v hodnotě pěti milionů korun. Příčinou vzniku požáru byla podle vyšetřovatele technická závada v motorovém prostoru osobního vozidla, ze kterého se požár rozšířil na přístřešek a rodinný dům.  

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem