HZS Kraje Vysočina  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

S požárem bojovalo sedm jednotek

 

Škodu ve výši 750.000 Kč za sebou zanechal čtvrteční požár dvoupodlažního objektu sestaveného ze stavebních buněk v lomu v katastru obce Bory na Žďársku. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn.
 
Hlášení o požáru přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 18:26 hod. K požáru vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí, kterou posílily jednotky sborů dobrovolných hasičů z obcí Bory, Křižanov, Radostín nad Oslavou, Ostrov nad Oslavou, Bobrová a Velké Meziříčí.

V době příjezdu prvních jednotek na místo události byl celý objekt v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů a z hořící budovy stihli včas vynést dvě tlakové lahve. Celý zásah probíhal v dýchací technice. Zasahujícím jednotkám se velmi dlouho nedařilo dostat plameny pod kontrolu. Lokalizace požáru proběhla po více než dvou hodinách intenzivního hašení.

Jednotky dále provedly rozebrání konstrukcí objektu. Ze stanice Žďár nad Sázavou byla na místo zásahu dopravena termokamera na vyloučení dalších možných ohnisek požáru. Silně zakouřené prostory objektu byly odvětrávány za pomoci přetlakové ventilace. Ve 22:49 hod převzala dohled nad požářištěm místní jednotka sboru dobrovolných hasičů.

Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Resize of P1000946.JPG
 

Resize of P1000931.JPG

Resize of P1000901.JPG

vytisknout  e-mailem