HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

S hlubokým smutkem v srdci..

Jsou situace, ve kterých nepomůže odvaha, statečnost, síla ani zkušenost, ale ani láska, cit, porozumění, inteligence nebo vzdělání. Existují souboje, ve kterých nelze vyhrát... 

Velmi bolestně nás zasáhla zpráva o náhlem úmrtí jihočeského profesionálního hasiče Michaela Gabrišky. V hluboké úctě se skláníme před jeho památkou a děkujeme za vše, co pro nás a náš sbor udělal.

Michael Gabriška patřil k hasičům, kteří berou své řemeslo jako poslání sloužit veřejnosti a prospívat lidem.  Michael navíc byl ten, který toto řemeslo a hodnoty dokázal předávat dál.  
Kpt. Bc. Michael Gabriška nastoupil k profesionální požární ochraně v Českém Krumlově v roce 1996. V průběhu své hasičské kariéry prošel řadou funkcí. Vykonával funkci hasiče, technika spojové služby, byl technikem chemické služby a v roce 2018 se rozhodl své dosavadní zkušenosti zúročit v pro něj zcela nové oblasti, a to ve funkci koordinátora-metodika ochrany obyvatelstva a krizového řízení.
Co ale Michaela charakterizuje nejvíce a v čem ho znal nejen Jihočeský kraj, ale celá republika, byla jak jeho stále usměvavá tvář, tak zápal a nadšení do soutěží ve vyprošťování osob u dopravních nehod. "Gábu" znají snad všichni, kteří se jakýmkoliv způsobem účastní vrcholných klání HZS ČR ve vyprošťování osob u dopravních nehod. Michael patří v této oblasti do pomyslné první ligy a více než 16 let působil jako rozhodčí na mnoha vrcholných soutěžích ve vyprošťování.
Michael si během svého hasičského působení vzal za vlastní jednu z nejsložitějších činností jednotek požární ochrany, kterou je vyprošťování zraněných osob u dopravních nehod. Tato vysoce specifická činnost byla nejen jeho pracovní náplní, ale stala se i jeho koníčkem. Intenzivně se věnoval výcviku hasičů profesionálních i dobrovolných jednotek požární ochrany nejen v Jihočeském kraji. Výsledky jeho práce jsou měřitelné na úspěších, kterých hasiči po jeho výcviku dosahovali na soutěžích.
Velký kus práce odvedl i v pracovní skupině vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel ustavené na základě smlouvy České asociace hasičských důstojníků a Generálního ředitelství HZS ČR. Působil zde od roku 2007 do roku 2017 a jako člen tvořil nové postupy, pravidla a podílel se na rozvoji v této oblasti na celorepublikové úrovni. I díky tomu je jednou z tváří reprezentujících Hasičský záchranný sbor ČR a tak bezesporu nesmazatelně otiskl svou stopu ve vývoji této odbornosti nejen v rámci Hasičského záchranného sboru České republiky.

Již nikdo nespočítá, kolika lidem pomohl díky své odbornosti u zásahu při dopravní nehodě jako hasič a kolika lidem pomohli hasiči, kterým toto řemeslo svým osobitým způsobem předal..všichni však máme "Gábu" vtisknutého do našich životů..

Čest jeho památce.

vytisknout  e-mailem