HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Rozsáhlý požár haly s uskladněnou slámou způsobil škodu 6,5 mil. korun.

Celkovou pomoc 9 jednotek hasičů ze dvou krajů si v brzkých ranních hodinách v pátek 17.8.2018 vyžádal požár skladovací haly v Protivanově na Prostějovsku. Dle oznámení v tísňovém hovoru nebylo původně patrné co přesně v dané oblasti s viditelnou září a hustým kouřem hoří. Prvotní informace o požáru převzalo operační středisko HZS Olomoucké kraje v 00:18. Podrobný popis vzápětí fonickým sdělením upřesnila místní dobrovolná jednotka. V zemědělském areálu došlo k zahoření na ploše zhruba 60x20 metrů v plném rozsahu. 

Operační středisko k místu ve II. stupni požárního poplachu vyslalo 9 hasičských jednotek. Z řad profesionálních hasičů z Olomouckého kraje jednotky hasičských stanic Konice a Prostějov. Výčtem zasahujících dobrovolných jednotek našeho kraje místní hasiče Protivanov, Niva, Ptení, Drahany a Suchdol. Mezikrajskou výpomoc  zajistily jednotky Ždárná a Benešov z Jihomoravského kraje.

Likvidace požáru pokračuje i v současné chvíli. Rozsáhlá požárem zasažená plocha skladované slámy se nechává postupně vyhořet. Hasiči v prvotní fázi zajistili lokalizaci požáru a zabezpečení okolních objektu ochlazováním. Čerpací stanoviště pro kyvadlovou dálkovou dopravu vody zajistili u nedalekého rybníku. Dle vyjádření vlastníků požár způsobil škodu na skladované slámě a hlavně objektu v celkové výši 6,5 mil. korun. Co stojí za přesnou příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření. V tuto chvíli na místě probíhá došetřování ve spolupráci s Policii ČR. Během zásahu došlo k drobnému zranění hasiče v podobě úrazu dolní končetiny.

Situaci na místě stále sledujeme v případě nových podrobností Vás budeme včas informovat.

Zdeněk Hošák | tiskový mluvčí | HZS Olomouckého kraje

Odkazy do noveho okna

pozar skladovaci haly se slamou Protivano 17-8-2018

pozar skladovaci haly se slamou Protivan... 

Detailní náhled

pozar skladovaci haly se slamou Protivano 17-8-2018

pozar skladovaci haly se slamou Protivan... 

Detailní náhled

pozar skladovaci haly se slamou Protivano 17-8-2018

pozar skladovaci haly se slamou Protivan... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem