HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Rozsáhlé cvičení prověřilo havarijní plán na centrálním tankovišti MERO

Ve středu 26. záři se uskutečnilo na centrálním tankovišti ropy v katastru obce Nelahozeves na Mělnicku prověřovací cvičení pod názvem MERO 2018. 

Námětem cvičení byl požár velkokapacitní nádrže H12, ve které je uskladněno 125 000 kubíků hořlavé kapaliny I. třídy. Samotné cvičení bylo zahájeno v 8 hodin, kdy po zásahu bleskem došlo k výbuchu par ropy a následnému požáru celé nádrže. 

Událost byla hned od počátku řešena ve třetím stupni požárního poplachového plánu. Proto operační důstojník na místo vyslal jednotku HZS podniku Synthos, a. s., a také jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Kralupy nad Vltavou, Mělník, Slaný, Neratovice, Kladno a Roztoky.

Po příjezdu hasičů na místo byl zřízen štáb velitele zásahu a následně požářiště rozděleno do několika úseků. Poté hasiči připravili přívodní vedení ke dvěma přívěsným monitorům Ambasador. Pak bylo celé vedení zavodněno a následně byl proveden cvičný výstřik na střechu nádrže. Poté bylo cvičení ukončeno. Na krátkém vyhodnocení poděkoval velitel zásahu všem zúčastněným jednotkám.

         

Podrobné vyhodnocení rozsáhlého cvičení, kterého se zúčastnilo přes šedesát hasičů s více než dvaceti kusy techniky, se uskuteční v následujících týdnech.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem