HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Retroměstečko Pardubice, přijďte se podívat s dětmi a vyzkoušet soutěž v TFA

Retroměstečko v Pardubicích 11. a 12. září 2021.

Na této akci, určené pro celé rodiny, se seznámíte s technikou, kterou disponují složky integrovaného záchranného systému.
I profesionální hasiči z Pardubic budou součástí této akce.
Přijďte se podívat s dětmi a také vyzkoušet soutěž TFA (Toughest Firefighter Alive), kde se dotknou dna i ti nejodolnější hasiči.

V soutěži TFA jde o sílu – tvrdost – přežití.
Jedná se o nejtěžší hasičskou soutěž, která svými podmínkami simuluje práci hasiče při zásahu. Hasič je ustrojen do kompletního zásahového obleku včetně obuvi, rukavic, přilby a s nasazeným dýchacím přístrojem. Závodní trať TFA je složena ze 4 úseků. Každý z nich obsahuje disciplíny simulující zásahovou práci hasičů. První obnáší roztažení a poté smotání hadic, ve druhé soutěžící zápasí s kladivem, figurínou nebo jinou zátěží a překonávají 3 m vysokou bariéru, dále jde o vynášení a vytahování zátěže na určitou konstrukci a závěrečná disciplína totálně umrtví soutěžící při výběhu do pátého až dvacátého podlaží.
Soutěž podrobí hasiče absolutnímu fyzickému vypětí.
Vyhrává ten nejtvrdší.

Na našem stanovišti budou mít děti možnost si tuto náročnou soutěž vyzkoušet, samozřejmě v dětské verzi.
Pokud chcete zjistit, zda zrovna vy máte doma nejtvrdšího hasiče, přijďte o víkendu 11. a 12. 9. 2021 do kasáren T. G. Masaryka na Zborovském náměstí v Pardubicích a nechte své ratolesti „ochutnat“ práci hasiče.
 

Jana Poláková - asistentka, HZS Pardubického kraje

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem