HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Rektor Univerzity Karlovy navštívil Plzeňský kraj

V rámci projektu "Česko! A jak dál?" zavítal 20.3. 2019 do Plzeňského kraje rektor Univerzity Karlovy prof. MUDr. Tomáš Zima DrSc.

Jednou ze součástí jeho návštěvy byla i exkurze na hasičské stanici Plzeň Košutka, kde ho přivítali ředitel HZS Plzeňského kraje brig.gen. Ing. František Pavlas, ředitel územního odboru Plzeň plk. Ing. Pavel Musil a velitel stanice Košutka mjr. Ing. Michal Pathy.

Pan rektor byl seznámen s budovou stanice, se systémem služeb, navštívil výcvikový polygon a v rámci prohlídky mu byly předvedeny "chytré zásahové obleky", které ve spolupráci s fakultou elektrotechnickou Západočeské univerzity v Plzni a firmou Vochoc Trade s.r.o. pomáhali plzeňští hasiči vyvíjet. Dále byl pan rektor seznámen se systémem evidence ochranných prostředků a dýchací techniky pomocí NFC čipů umístěných na této technice. Oba tyto projekty jsou v rámci České republiky unikátní. Další jedinečný projekt na němž HZS Plzeňského kraje spolupracuje se ZČU a správou informačních technologií města Plzně je požární senzorika s využitím dronů. Tento projekt panu rektorovi představil Petr Kašpar z RICE Západočeské univerzity.

Rektorovu návštěvu v Plzeňském kraji završil diskusní panel s tématem "BEZPEČNOST" v malém sále Měšťanské Besedy, jehož hosty byli premiér České republiky Andrej Babiš, ministr vnitra Jan Hamáček, rektor ZČU Doc. Dr. RNDr. Miroslav Holeček, z fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Mgr. Nikola Schmidt Ph.D. a ředitel  HZS Plzeňského kraje brig.gen. Ing. František Pavlas.

Pokud by Vás zajímalo více o projektu "Česko! A jak dál?" můžete navštívit přímo stránku pana rektora Zimy ZDE.

kpt. Mgr. Petr Poncar
tiskový mluvčí
HZS Plzeňského kraje

(foto: Univerzita Karlova)

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem