Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přečtete si v březnovém čísle časopisu 112

V březnu vychází třetí číslo měsíčníku 112 – odborného časopisu požární ochrany, integrovaného záchranného systému a ochrany obyvatelstva. 

V rubrice POŽÁRNÍ OCHRANA máme opět další rozbor požáru, tentokrát objektu třídírny odpadů firmy Rumpold, s. r. o., v okrese Kladno. Zásah vyžadoval značné úsilí všech zasahujících hasičů z celkem 21 přítomných profesionálních i dobrovolných jednotek požární ochrany.

V rubrice INTEGROVANÝ ZÁCHRANNÝ SYSTÉM se dozvíte, že ve Školním a výcvikovém zařízení HZS ČR – středisko  Brno se začátkem letošního roku uskutečnil kurz Obsluha motorových pil. Svoji premiéru měl i nově vytvořený výcvikový prostor pro praktickou část tohoto kurzu. Dále o tom, jak správně reagovat při dopravních nehodách. Článek je primárně zaměřený na poskytování první pomoci. Přečtete si o spolupráci psychologické služby HZS ČR se zahraničními subjekty, ale také o spolupráci Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje s neziskovými organizacemi při mimořádných událostech.

Rubrika OCHRANY OBYVATELSTVA A KRIZOVÉHO ŘÍZENÍ přináší první část řízení procesů při zajišťování nouzových dodávek pitné vody. Dočtete se o aktuálních mimořádných událostech řešené na úrovni Evropské unie. Informuje vás o 17. ročníku konference Ochrana obyvatelstva, kdy Hlavními tématy byly nové trendy v systémech varování a vyrozumění obyvatelstva při mimořádných událostech a krizových situacích, problematika modernizace systému varování obyvatelstva z pohledu energetických společností, projekt obměny a modernizace Jednotného systému varování a vyrozumění obyvatelstva v okolí jaderných zařízení a zdravotní záchranářství.

V informacích vás seznámíme se seriálem soutěží v roce 2018. Jedná se o dvě soutěže – Český pohár ve dvojboji a Český pohár soutěží v disciplínách TFA. Obě se obvykle ze strany účastníků setkávají s vysokým zájmem. Navíc k uvedeným soutěžím, 17. května tohoto roku opět odstartuje první kolo Velké ceny ČR v požárním útoku, jako již tradiční součást série ročníků sportovních soutěží.

Přílohou časopisu je Statistická ročenka 2017.

Vydavatelem časopisu 112 je MV-generální ředitelství HZS ČR. Časopis není ve volném prodeji. Cena jednoho výtisku je 25,- Kč, roční předplatné je 300,- Kč.
Předplatné a distribuce: A.L.L. production, s.r.o., P.O.Box 732, 111 21 Praha 1, tel. 840 30 60 90, e-mail: 112@predplatne.cz, www.predplatne.cz

Lenka NOVÁKOVÁ, MV-generální ředitelství HZS ČR

vytisknout  e-mailem