HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Rakovničtí hasiči rychlým zásahem uchránili rodinný dům před požárem

Požár střechy většího rodinného domu v severní části Rakovníka byl středočeským hasičům nahlášen ve čtvrtek 23. dubna před 17. hodinou. 

K události ihned vyjel velitel čety, automobilový žebřík a dvě cisterny ze stanice Rakovník společně s dobrovolnými hasiči obcí Lubná a Lužná. První cisterna byla na místě za čtyři minuty od vyhlášení poplachu.

Velitel po příjezdu potvrdil rozvinutý požár v prostoru vstupu do domu a části střechy v blízkosti garáže. V domě se nikdo nenacházel, takže hasiči vstoupili do objektu násilně. Zásah byl veden současně vnitřkem budovy i z výškové techniky s důrazem na zamezení šíření požáru střešní konstrukcí do zbylé části domu a na omezení škod vzniklých hasební vodou za použití tzv. „D“ programu. Pro zajištění dodávky vody byli povoláni ještě dobrovolní hasiči obcí Hvozd, Chrášťany a Přílepy. Na místo se také dostavil řídící důstojník územního odboru.

Za necelých třicet minut byl požár pod kontrolou. Probíhalo rozebrání střešní konstrukce a dohašování skrytých ohnisek. Na místo následně přijel majitel s manželkou. Ženě hasiči poskytli posttraumatickou pomoc.

Po dvouhodinové dohlídce dobrovolných hasičů z Lubné byl po 21. hodině objekt velitelem čety zkontrolován a předán majiteli. Po dobu zásahu zajistili zálohu stanice Rakovník dobrovolní hasiči v obci Kněževes.

Požár způsobil škodu za 1,5 milionu korun, včasným zásahem hasiči uchránili hodnoty ve výši 8 milionů korun. Na objasnění příčiny vzniku požáru spolupracují vyšetřovatelé HZS Středočeského kraje a Policie ČR.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem