HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Řady profesionálních hasičů opustil po dlouholeté službě Jan Semerádt

Včera na hasičské stanici v Liberci odsloužil svou poslední směnu podprap. Jan Semerádt, který nastoupil k Hasičskému záchrannému sboru, tehdy ještě okresu Liberec, 1. července 1996 na stanici do Raspenavy. Aby pochopil, kam jej srdce táhne, strávil službu vlasti v letech 1999 až 2001 i ve prospěch Policie ČR v Liberci a následně se v srpnu 2001 vrátil na dalších téměř 20 let zpět k Hasičskému záchrannému sboru Libereckého kraje. 

Za svou profesní dráhu prošel pozicemi hasič, hasič - strojník, i zástupce velitele. Sbor opouští z pozice instruktora lezeckého družstva pro práci ve výšce a nad volnou hloubkou směny A stanice Liberec. V průběhu služby se podílel, mimo jiné, na řešení řady mimořádných událostí značného rozsahu, a to i takových, které značným způsobem ovlivnily život v jeho bydlišti a jeho rodiny samotné – bleskové povodně na Smědé v srpnu 2010.

Honza pochází z hasičské rodiny a není proto divu, že je zároveň aktivním členem jednotky sboru dobrovolných hasičů ve Frýdlantu a dobrovolným záchranářem Horské služby Jizerské hory. Honza Semerádt během své služby vzorně reprezentoval Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje v TFA. Od roku 2012 je považován v souvislosti s výstupem do 83. patra Sydney Tower v Austrálii za nejrychlejšího hasiče světa.

Honza byl za svou dlouholetou službu oceněn. Je nositelem věrnostní medaile HZS ČR “Za věrnost II. stupně, kterou jsou oceňováni příslušníci HZS ČR za dvacet a více let příkladné služby. Ani po odchodu od sboru na pomoc druhým nezanevře a pomáhat bude i nadále. Nově bude ve službách horské služby.

Honzovi přejeme v novém angažmá mnoho úspěchů, pevné zdraví a neutuchající životní energii, která ho prozatím vždy provázela.

autor: por. Bc. Lucie Hložková, tisková mluvčí

foto: mjr. Ing. Jaromír Mottl, velitel stanice Liberec

hzs_lkhzs_lk

Jan Semerádt rozloučeníJan Semerádt rozloučení

Jan Semerádt rozloučeníJan Semerádt rozloučení

Jan Semerádt rozloučeníJan Semerádt rozloučení

vytisknout  e-mailem