HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Prvních dvanáct hodin nového roku z pohledu hasičů

V prvních dvanácti hodinách nového roku 2018 hasiči v Pardubickém kraji vyjížděli celkem k 16 událostem. Za stejný čas roku 2017 zasahovali u 10 událostí. Letos se nejvíce jednalo o požáry (celkem 8 výjezdů). Hasiči zaznamenali požáry kontejnerů a osobního vozidla i vagonu. První výjezd roku 2018 zaznamenalo operační středisko hasičů v Pardubicích v osmadvacáté minutě nového roku. Jednalo se o otevření bytu v Pardubicích, kdy se majitelé nemohli klíčem dostat do zámku. Zámek byl poničen. O dvě minuty později vyjížděli dobrovolní hasiči z Chocně k požáru doutnající pyrotechniky v Chocni na náměstí. V 0.46 hodin hasiči z Moravské Třebové likvidovali požár plastového kontejneru v centru Moravské Třebové. Požáry dvou plastových kontejnerů na papír v Poličce likvidovali v 1.04 hodin místní profesionální hasiči. V 1.13 hodin hasiči v Nerudově ulici v Pardubicích likvidovali požár krabic od pyrotechniky.

Ve 2.08 hodin likvidovali hasiči požár popelnice v Průmyslové ulici v Chrudimi. Ve 2.25 hodin byl likvidován požár hned tří popelnic ve Slatiňanech-Trpišově. Ve 4.07 hodin jsme otevírali byt v Chrudimi, kde uvízl muž na balkoně. Ve 4.30 hodin vyjížděly jednotky hasičů ke spuštěnému čidlu elektrické požární signalizace na Zimním stadionu v České Třebové. Nakonec se ukázalo, že se jednalo o planý poplach. V 6.10 hodin hasiči otevírali byt ve Vysokém Mýtě.  V 6.15 hodin pardubičtí hasiči na Stavařově  likvidovali požár osobního vozidla Ford Mondeo, které nemělo registrační značku. Požár vraku vozidla hasiči zlikvidovali a jelikož se jednalo o vrak nevznikla škoda. Vyšetřovatel hasičů stanovil jako příčinu vzniku požáru úmyslné zapálení.

V Lanškrouně v 8.46 hodin transportovali hasiči pacienta z 2. nadzemního podlaží do sanitního vozu. V 10.30 hodin zasahovali hasiči v Přelouči na nádraží, kde se kouřilo z jednoho vagonu na druhém nástupišti. Hasiči zjistili, že se jednalo pouze o zakouření vagonu a závadu na klimatizaci. Vagon byl následně odpojen. Z této události hasiči přejížděli do ulice Československé armády v Přelouči, kde uvízla kočka na stromě asi v 15metrové výšce. Kočku se podařilo dostat bezpečně na zem. V 11.21 hodin transportovali hasiči pacientku v Pomezí.

Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

Ford Mondeo 1

Ford Mondeo 1 

Detailní náhled

Ford Mondeo 2

Ford Mondeo 2 

Detailní náhled

Ford Mondeo 3

Ford Mondeo 3 

Detailní náhled

kočka Přelouč

kočka Přelouč 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem