HZS Karlovarského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

První ročník soutěže Ty to zvládneš je zahájen

Přihlášené týmy žáků základních škol prověří své znalosti a dovednosti v oblasti bezpečnosti 

Celokrajská vědomostně dovednostní soutěž má za cíl zpestřit výuku ochrany člověka za mimořádných událostí žákům druhého stupně základních škol prostřednictvím multimediálních učebnic a vést je od teorie k praxi.  Nejlepší týmy školních kol se utkají ve finále v Centru zdraví a bezpečí – Světě záchranářů v Karlových Varech.

První pomoc, požáry, povodně, zemětřesení a další mimořádné události. To jsou témata vůbec prvního ročníku soutěže určené pro žáky sedmých až devátých tříd základních škol v Karlovarském kraji ve školním roce 2023-2024. Přihlášené kolektivy žáků se nejprve na dálku utkají v místních školních kolech, při nichž si ověří své znalosti v oblasti ochrany člověka za mimořádných událostí. Připravovat se v průběhu školního roku mohou z materiálů interaktivních multimediálních učebnic dostupných na webových stránkách Asociace záchranný kruh. V prvních dvou kolech pořadatelé prověří jejich znalosti on-line testem z okruhů požáry a první pomoc a poté mimořádné události a první pomoc. Ve třetím bonusovém kole bude úkolem soutěžících žáků připravit krátké video, vytvořit komiks nebo napsat text na téma, jak správně postupovat při poskytování první pomoci v zadané situaci. 

Týmy, které postoupí do finálového kola, prověří své získané znalosti v Centru zdraví a bezpečí – Světě záchranářů v Karlových Varech. Zde na ně budou čekat simulované mimořádné události a žáci při jejich řešení prokáží, zda umí využít teoretickou přípravu a dokáží správě reagovat a postupovat. Připravená bude situace například: požár v domácnosti, povodeň a evakuační zavazadlo nebo volání na tísňové linky při železniční dopravní nehodě. 

Pořadatelem krajské soutěže je Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje a Asociace Záchranný kruh. Kompletní propozice jsou k dispozici na webových stránkách soutěže https://www.tytozvladnes.cz/soutez a na webových stránkách Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje v sekci Ochrana obyvatelstva. Přihlašování do soutěže pro základní školy je spuštěno od 4. září 2023. Zaměření soutěže je věnováno tématům Ochrany člověka za mimořádných událostí stanovených aktuálním rámcovým vzdělávacím programem, který školy začleňují do výuky.

Mottem soutěže je heslo: „Ty to zvládneš!“ 

V příloze jsou ke stažení propozice soutěže.
 

vytisknout  e-mailem