HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

První místo kynologického týmu HZS LK v Praktickém závodu záchranných psů

Kynolog HZS LK Pavel Viták se svým psem Harrym v uplynulém víkendu zúčastnil dvoudenního kynologického závodu v Hlučíně. 

IV. ročník Praktického závodu záchranných psů pořádala organizace Sirius, z. s. – Záchranná kynologická služba Poodří. Vzhledem k vysoké úrovni organizace byla velká konkurence, protože se závodu pravidelně účastní kynologové z celé republiky, ale i kynologové z nedalekého Polska.

První den byly ověřovány praktické dovednosti kynologů a jejich psů při denním i nočním pátrání v nepřehledném terénu, kde se zohledňovala kromě počtu nalezených osob i taktika nasazení psa. Dále byla prověřována schopnost psa vyhledávat osoby podél cesty, při přesunu z pracoviště zpět do tábora.

Druhý den závod pokračoval v disciplínách správného provedení speciálních cviků (např. v překonání pohyblivé lávky na sudech), v poskytnutí první pomoci psu a na závěr si  kynologové porovnali své znalosti v testu zaměřeném na anatomii psa a kynologickou terminologii.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích, kategorie A – začátečníci a kategorie B - pokročilí. Pavel Viták s Harrym kategorii B (pokročilí) ovládli a z Hlučína si přivezli první místo!

Autor: mjr. Ing. Pavel Viták, por. Mgr. Radka Kostelňáková
Foto: Marek Dehner

vytisknout  e-mailem