HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

První instruktoři programu Hasík CZ - Vaše cesty k bezpečí ve Zlínském kraji

(14. 7. 2017) Ve čtvrtek 13. července došlo k předání certifikátů instruktorům programu HASÍK, kteří mohou nyní nově působit i na středních školách. 

Program "Hasík CZ - Vaše cesty k bezpečí" vznikl v roce 2012 fúzí preventivně výchovných programů "Hasík CZ", jehož realizátorem je Citadela Bruntál a "Vaše cesty k bezpečí aneb chytré blondýnky radí“ jehož realizátorem je HZS Jihomoravského kraje. V průběhu roku 2013 probíhalo jeho zkušební ověřování na středních školách a tvorba metodiky práce se žáky. Na sklonku roku 2016 byl naplánován pilotní kurz, určený pro HZS krajů, kde již fungoval program HASÍK na základních školách. Z našeho kraje se kurzu zúčastnili čtyři příslušníci, kterým po splnění všech podmínek (praxe ve výuce, evaluační mechanismy) mohl nyní krajský ředitel předat certifikáty.

V letošním roce byla postupně vyzkoušena navrhovaná metodika a byly předány připomínky lektorskému týmu. HZS Zlínského kraje bude nyní tuto pilotní akci vyhodnocovat a bude stanoven další postup v oblasti výuky požární ochrany a ochrany obyvatelstva na středních školách.

Autor: por. Ing. Adam Fuksa – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem