HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Prskavka způsobila požár vánočního stromečku

Ani na Štědrý den se hasiči neobešli bez výjezdů – kolem půl osmé večer přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o požáru obývacího pokoje v rodinném domě v Odoleně Vodě v okrese Praha-východ. 

Požární poplach se tak rozezněl na stanicích v Kralupech na Vltavou a Mělníku, u podnikových hasičů Aero Vodochody a také v obci Dolínek, kde sídlí jednotka sboru dobrovolných hasičů. Jako první dorazila k požáru jednotka HZSP Aero Vodochody, která stromeček uhasila a nahlásila lokalizaci. Silně zakouřený prostor bylo nutné odvětrat, což hasiči udělali přirozenou cestou bez nutnosti nasazení ventilátorů.

Při snaze dostat požár pod kontrolu osobami, které byly v domě, došlo k popálení a nadýchání dvou z nich. Přijela tak pro ně zdravotnická záchranná služba, která je ale po ošetření ponechala na místě, protože převoz do nemocnice odmítly.

Hasiči měli podezření na zasažení stropní konstrukce, tak část stropu rozebrali, aby se ujistili, že nehrozí žádné další zahoření. Oheň zasáhl jen obývací pokoj, zplodiny hoření se však rozšířily i do dalších částí domu. Likvidaci nahlásil velitel zásahu před devátou hodinou. Krátké poté byl objekt předán majiteli.

Příčinou vzniku požáru byla prskavka umístěná na vánočním stromku. Přímé škody vyčíslil vyšetřovatel na 950 000 korun.

Opět tak připomínáme, že i malá jiskra může způsobit velký požár! Prskavky a svíčky v tomto období zapalujeme víc než jindy, buďte proto při jejich používání zodpovědní a opatrní, děkujeme!

por. Ing. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem