HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Prostor hudebního klubu ve Valašském Meziříčí pohltily plameny

(9. 10. 2018) Naštěstí se jednalo jen o taktické cvičení profesionálních hasičů ze stanice Valašské Meziříčí a pro dobrovolné jednotky z Poličné a Hrachovce. 

Námětem cvičení byl požár od elektroinstalace v místnosti vzduchotechniky v prostorách hudebního klubu v podzemních sklepeních zámku. Hasiči simulovali ostrý zásah od samotného vyhlášení poplachu až po likvidaci požáru. Po příjezdu na místo provedli hasiči v dýchací technice průzkum místa požáru, přičemž zjistili, že uvnitř klubu se nacházejí dvě osoby. Ostatní návštěvníci již stihli před příjezdem hasičů klub opustit. Během pár minut hasiči obě osoby, uvízlé uvnitř hořícího objektu, vynesli na nosítkách ven a poskytli jim předlékařské ošetření. Dále hasiči natáhli dva proudy. Jeden hlavním vchodem do budovy a druhý nouzovým východem. Krátce na to velitel zásahu ohlásil lokalizaci požáru. Celý zásah velmi komplikoval hustý kouř uvnitř klubu a členité podzemní prostory. Po lokalizaci požáru hasiči provedli odvětrání prostor klubu.

Cílem cvičení bylo prověřit evakuační plán, nácvik provádění evakuace osob z takto problematických podzemních prostor, spolupráci mezi jednotkami, ale i výcvik s technikou vhodnou pro hašení a odvětrávání v takovýchto objektech.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem