Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Projekty k podpoře výuky na školách

Na následujících řádcích Vám v krátkosti představíme projekty, které jsou realizovány Hasičských záchranným sborem ČR a napomáhají při výuce ochrany člověka z běžných rizik a mimořádných událostí

hasik.jpg

HASÍK CZ

Projekt spočívá v předávání informací dětem základních škol formou besed z oblasti ochrany obyvatelstva a požární ochrany v souladu se stanoveným obsahovým zaměřením. Tyto informace předává určená dvojice aktivistů, která prošla kurzy instruktorů pořádanými o.s. Citadela Bruntál. Besedy probíhají ve druhém ročníku a následně pak v šestém ročníku základní školy. Děti tak hravou formou ověří získané informace, které nabyly při vyučování. Na mapce jsou zobrazeny HZS krajů, které projekt realizují. V případě zájmu o konání besedy na Vaší škole se obraťte na příslušníka z Vašeho kraje. Kontaktní údaje naleznete zde.

zk.jpg

Aktivity Asociace "Záchranný kruh"

Aktivity vytvořila Asociace "Záchranný kruh", která spolupracuje s celou řadou partnerů včetně MV-generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. Na mapce naleznete HZS krajů, které s Asociací "Záchranný kruh" úzce spolupracují. V případě zájmu o více informací, popř. vysvětlení možností, které portál nabízí kontaktujte příslušníka z Vašeho kraje. Kontaktní údaje naleznete zde.

Interaktivní multimediální učebnice

Internetový bezpečnostní portál

Pracovní materiály

Databáze clipartů

Projektové vyučování

Testovací systém

Motivační materiály

Deskové vzdělávací hry

vase_cesty.jpg

Vaše cesty k bezpečí, aneb chytré blondýnky Vám radí 

 V projektu Vám pracovnice Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, Policie ČR Krajského ředitelství Jihomoravského kraje a Diecézní charity Brno poradí, jak správně postupovat při běžných druzích ohrožení, včetně ohrožení Vaší bezpečnosti či Vašeho majetku v důsledku kriminality. Výsledkem projektu je publikace, ve které Vám naše sličné kolegyně radí, jak se chovat bezpečně.

Hasici pro skoly obr..png

Hasiči pro školy

Projekt pro podporu vzdělávání v oblasti Ochrany člověka za běžných rizik a mimořádných událostí. Je určený pro 2. stupeň základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií. Pro každý ročník bude vytvořeno 5 hodin z oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva (celkem tedy 20 výukových hodin). Součástí každé hodiny je interaktivní prezentace, pracovní list pro žáky a metodická příručka pro učitele. Materiál plně reflektuje závazné požadavky na výuku dané problematiky, zároveň je logickou a odbornou součástí komplexního vzdělávacího rámce vzdělávání na základních školách. Projekt vzniká ve spolupráci HZS Zlínského a HZS Ústeckého kraje za finanční podpory Ústeckého kraje. Je dostupný ZDARMA pro všechny školy v České republice. Pro školní rok 2017/2018 je k dispozici prvních kompletních 5 výukových hodin určených pro 5. ročník. Další ročníky budou postupně přibývat v následujících letech.

vytisknout  e-mailem