HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Projekt UPO Velké Poříčí

Bez názvu.JPG

V rámci projektu dojde k výstavbě nového objektu výcvikového střediska ve Velkém Poříčí zaměřeného na specializovaný výcvik hasičů a dalšího personálu složek IZS pro zásahy ve výškách a nad volnou hloubkou. V rámci stávajícího výcvikového zařízení bude vytvořeno nové pracoviště, které díky použitým technologiím umožní poskytnout specializovaný výcvik pro zásahy při mimořádných událostech způsobených změnami klimatu.

Objekt jako celek je navržen tak, aby maximum vnitřních i vnějších ploch obvodového pláště bylo využito pro výcvikové aktivity. Objekt výcvikového zařízení bude tedy sám o sobě sloužit jako pomůcka k provádění výcviku ve výšce a nad volnou hloubkou - součástí výcvikového objektu 1 je například počítáno s realizací lezecké stěny na venkovním plášti budovy, střecha výcvikového objektu 2 bude rovněž sloužit k výcviku.

Výstup projektu – nový výcvikový objekt – bude využíván pro pravidelně pořádané výcvikové kurzy příslušníků Hasičského záchranného sboru České republiky, respektive i ostatní složky IZS. Předpokládá se pořádání výcvikových kurzů v celkovém rozsahu 25 kurzů za rok, přičemž jednoho kurzu se s cílem udržení úrovně kurzu bude účastnit maximálně 20 osob. V novém objektu bude k dispozici několik trenažéru, které budou moci být využívány současně, najednou tedy budou moci všichni účastníci kurzu vykonávat výcvik.

vytisknout  e-mailem