Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Prohlášení generálního ředitele HZS ČR

4. 5. 2016 (Nicole Zaoralová) - 27. 4. 2016 Komora velitelů jednotek sboru dobrovolných hasičů, z. s. představila smlouvu o členství v jednotce SDH obce, která se zabývá možností daňového odečtu bezúplatného plnění od základu daně.  

Od této iniciativy se Hasičský záchranný sbor České republiky distancuje, jelikož se domnívá, že takto pojatý odpočet daní není v souladu s právní řádem České republiky a z hlediska činnosti členů jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí považuje tuto iniciativu za nemorální.

Ministerstvo vnitra a Hasičský záchranný sbor České republiky ve spolupráci zejména se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska se dlouhodobě snaží o vytváření lepších podmínek členů jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí legislativní i nelegislativní cestou. Tento fakt dokládá i nastartování nové investiční dotace pro rok 2015 a následující léta, na dopravní automobily a stavby, zřízení Fondu zábrany škod nebo rozšíření řidičského oprávnění pro členy jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí.

Kontakt:
kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí MV-generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR
Tel.: +420 950 819 944
Mobil: +420 602 215 142
E-mail: nicole.zaoralova@grh.izscr.cz

vytisknout  e-mailem