HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Profesionální hasiči završili další z projektů spolufinancovaných z fondů Evropské unie.

(27.11.2015) Slavnostní zahájení plného provozu Krajského standardizovaného projektu HZS Zlínského kraje. 

Dnešní desátou hodinou byla za účasti vedení HZS Zlínského kraje, ředitele ZZS Zlínského kraje, zástupce vedení Policie ČR Zlínského kraje a novinářů slavnostně završena realizace Krajského standardizovaného  projektu HZS Zlínského kraje.

Projekt byl realizován v letech 2011 – 2015 a byl spolufinancován z prostředků Evropské unie, konkrétně z Integrovaného operačního programu prostřednictvím Evropského regionálního rozvojového fondu.

Cílem projektu bylo zajistit provoz informačních a komunikačních sítí a služeb HZS Zlínského kraje, dosáhnout dokonalého propojení všech složek IZS Zlínského kraje mezi sebou bez ohledu na jejich lokaci a tím zajistit vysokou akceschopnost a operabilitu.

Uvedeného cíle bylo dosaženo pořízením nových technologií pro operační řízení s napojením na střechové řešení Národního informačního systému integrovaného záchranného systému, které umožňují zajištění kvalitnějších informací pro vytěžení informací z tísňového hovoru, vyšší účinnost operačního řízení a nasazování sil a prostředků, zvýšení přehledu o operační situaci a zajištění interoperability mezi základními složkami IZS Zlínského kraje.

Více na: http://www.hzscr.cz/clanek/krajsky-standardizovany-projekt-hzs-zlk.aspx a v přiložených souborech.

               http://www.hzscr.cz/clanek/web-informacni-servis-zpravodajstvi-2015-listopad-x.aspx

               http://www.hzscr.cz/clanek/cesky-zavinac-2017-pro-izs.aspx

               http://is-izs.izscr.cz/

              Jednotná úroveň informačních systémů operačního řízení

FÁZE UDRŽITELNOSTI Závěrečná informace k realizovanému programu Jednotná úroveň informačních systémů operačního řízení a modernizace technologií pro příjem tísňového volání základních složek integrovaného záchranného systému

              Závarečn informace k realizovanému programu Jednotná úroveň informačních systémů operačního řízení a modernizace technologií                pro příjem tísňového volání základních složek integrovaného záchranného systému zde.

              Přímý přenos ČT Události v regionech plus (Brno) - přímý vstup do zpráv z Operačního a informačního střediska Hasičského                            záchranného sboru Zlínského kraje zde.

Autor: por. Bc. Libor Netopil – tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem