HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Profesionální hasiči z Přeštic slavili

V pátek 17.5.2019 oslavili profesionální hasiči v Přešticích 30 let existence profesionální hasičské stanice.

Abychom byli přesnější, tak dne  1.4. 1989 vznikla první profesionální stanice v Mlýnské ulici č.p. 1123 nastěhováním do prostor budovy zbrojnice JSDH. Tehdy se museli do budovy vměstnat jak dobrovolní hasiči, tak "profíci". Což nebylo vůbec snadné a tak v prvních letech spali profesionální hasiči ve dvou maringotkách a velení mělo k dispozici dvě stavební buňky.

4.jpg

12.jpg

Až od června roku 1989 se rozběhla přestavba stávající zbrojnice dobrovolných hasičů, která rozšířila její kapacity. Tento proces byl dovršen v roce 1992.

17.jpg

18.1.jpg

Teprve po sedmi letech od vzniku profesionální jednotky v Přešticích v roce 1996 si mohli dobrovolní hasiči oddechnout. "Profíci" se stěhovali do "nového" - přesněji řečeno do upraveného areálu bývalého Okresního stavebního podniku Plzeň - jih.

29.jpg

Současná stanice HZS Plzeňského kraje stojí v blízkosti fotbalového hřiště a díky péči velitelů, kteří jí veleli i velitele stávajícího, je stanice ve výborné kondici. Jen samotní velitelé by ale vše nezvládli. To, jak stanice vypadá a funguje, je práce především samotných hasičů ve směně, kteří odvedli za ta léta neuvěřitelný kus práce na stavebních, technických i technologických změnách.

Bez názvu.jpg

Úvodním slovem doprovodil akci současný velitel stanice npor. Ing. Martin Roháč, který poděkoval za odvedenou práci bývalým i současným příslušníkům.

Dalšími hosty byli: ředitel územního odboru Plzeň plk. Ing. Pavel Musil, ředitel HZS Plzeňského kraje brig. gen. Ing. František Pavlas  a v neposlední řadě starosta města Přeštice  Mgr. Karel Naxera.

IMG_5133.JPG

V rámci oslavy 30ti letého jubilea byl uspořádán nohejbalový turnaj na zbrusu novém hřišti v areálu stanice. Utkaly se týmy hasičů z celého územního odboru Plzeň a jeden tým složený z bývalých příslušníků stanice Přeštice. Snad díky domácímu prostředí, možná díky dobré přípravě obsadily první dvě místa domácí týmy. Na třetí pozici se umístilo družstvo ze stanice Košutka.

IMG_5226.JPG

IMG_5267.JPG

IMG_5330.JPG

My přejeme hasičské stanici Přeštice, aby fungovala v tak dobré kondici, jako je dnes,  ještě mnoho desítek let.

kpt. Mgr. Petr Poncar
tiskový mluvčí
HZS Plzeňského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem