HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Profesionální hasiči směřují preventivně výchovnou činnost i na obyvatele chráněného bydlení

(13.4.2017) Diakonie Českobratrské církve evangelické (ČCE) z Valašského Meziříčí ve spolupráci s profesionálními hasiči místní stanice HZS Zlínského kraje připravila pro klienty chráněného bydlení Johannes přednášku o požární bezpečnosti. 

Co je to vlastně chráněné bydlení? Je to ubytování pro občany se sníženou soběstačností, zdravotním postižením, nebo jiným onemocněním, kde mají klienti k dispozici individuální pomoc sociálních pracovníků, pečovatelů, nebo asistentů. Chráněné bydlení Johannes funguje ve Valašském Meziříčí od června roku 2015.

První z plánovaných přednášek se uskutečnila dne 10.4.2017 v dopoledních hodinách. Hasiči klientům představili především svou práci, připomněli čísla tísňových linek a poradili, jak správně přivolat první pomoc. Bavili se s klienty o všech možných rizicích, které mohou vzniknout v domácnosti, co by měli udělat, než opustí svůj byt (vypnout spotřebiče, zastavit vodu, plyn, zavřít okna, nenechávat hořet svíčku atd.) a také jak se chovat při požáru a jak si v takovém případě zachránit život. Předvedli klientům také ošetřování popálenin a jiných zranění. Velkou pozornost věnovali také problematice využití detektorů kouře a oxidu uhelnatého.

Klienti se aktivně zapojovali do diskuze, pokládali hasičům četné otázky a přednáška celkově sklidila velký úspěch. Na úvodní přednášku by měla navázat další plánovaná spolupráce mezi vedením ČCE a profesionálními hasiči.

Autor: nprap.Ing.Anna Hubová, Oddělení ochrany obyvatel a krizového řízení,  HZS Zlínského kraje,  ÚO Vsetín

Foto: Bc. Lenka Maňáková, manažerka úseku služeb pro lidi s hendikepy.

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem