Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Profesionální hasiči slouží v Doksech už naplno

3. 8. 2018 (Pavlína Bílková) - Profesionální hasiči slouží v Doksech naplno, dne 2. srpna 2018 zde otevřeli novou hasičskou stanici a složili slavnostní slib. 

Doksy2.pngDevět nových příslušníků Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje složilo ve čtvrtek 2. srpna 2018 svůj služební slib na nové stanici v Doksech. Služebním slibem, který se na dočasné stanici hasičů uskutečnil právě u příležitosti jejího slavnostního otevření, stvrdili svou příslušnost a sounáležitost k Hasičskému záchrannému sboru ČR noví hasiči z několika územních odborů. Ve služebním slibu se noví příslušníci sboru mimo jiné veřejně zavázali, že při výkonu služby budou důsledně dodržovat všechny právní a služební předpisy, plnit rozkazy svých nadřízených a svým jednáním a chováním vždy dbát na dobrou pověst bezpečnostního sboru. Složením slibu současně prohlásili, že při ochraně zájmů České republiky nebudou váhat nasadit i vlastní život.

Slavnostní atmosféru akce podtrhlo i udělení medailí „Za věrnost" III. stupně dvěma příslušníkům sboru plk. Ing. Mgr. Jiřímu Pokornému a nstržm. Martinu Hodačovi, a také slavnostní zahájení plného provozu stanice v Doksech. Mezi významnými hosty nechyběli genmjr. Ing. Drahoslav Ryba, Generální ředitel Hasičského záchranného sboru, hejtman Libereckého kraje Martin Půta, plk. Ing. Luděk Prudil, ředitel HZS Libereckého kraje, poslanci a senátoři za Českolipsko, zástupci města Doksy či starostové okolních obcí.

Provoz stanice profesionálních hasičů v Doksech zahájila již v červnu, ovšem ve velmi skromných podmínkách. Hasiči zde sloužili přes den (na noc se přesouvali na stanici do České Lípy) a zázemí jim poskytoval velitelský kontejner. Pomocí stavebních buněk bylo nově vybudováno tzv. buňkoviště, které bude hasičům dále sloužit jako plnohodnotná stanice do té doby, než bude dokončena budova nové stanice Doksy. Slouží zde velitel + 15 příslušníků, a to ve třech směnách. Zázemí mají v sedmi kontejnerech. Je v nich kancelář velitele, denní místnost, sklad či ložnice. K dispozici mají toalety a sprchu s teplou vodou. Výhodou kontejnerů je, že jsou klimatizované.

Zkušenosti za dva měsíce fungování jednotky ukazují, že je v této oblasti potřebná. Jde o vyhledávanou rekreační oblast, hasiči se zde často potýkají s lesními požáry nebo dopravními nehodami. Od začátku června vyjeli k 70 zásahům. Zahájením provozu nové stanice a následnou výstavbou kvalitního zázemí pro příslušníky HZS LK v Doksech budou zajištěny podmínky pro rychlý výjezd k mimořádným událostem. Požární ochrana se na Českolipsku díky nové stanici profesionálních hasičů dostane na velmi vysokou úroveň.

Foto: kpt. Bc. Richard Michna

Autor:
por. Bc. Pavlína Bílková, DiS.

tisková mluvčí
Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje
Tel.: +420 950 470 039
Mobil: +420 778 888 724
E-mail: pavlina.bilkova@hzslk.cz

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem