HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Profesionální hasiči prokazují svou fyzickou zdatnost nejen ve službě, zanechali stopu i na Beskydské sedmičce

Beskydská sedmička patří již mnoho let mezi extrémní horské závody jednotlivců i dvojic, závodníci musí po vyznačených turistických trasách a zpevněných lesních cestách zdolat  téměř stokilometrovou trasu vedoucí přes hlavní vrcholy Beskyd od Malého Javorového až po Velký Javorník. 

Pravidelnými účastníky tohoto závodu jsou rovněž příslušníci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje a nejinak tomu bylo i v letošním 12. ročníku.

Do závodu jednotlivců se zapojili dva - nadstrážmistr Daniel Šoltés ze stanice v Novém Jičíně a nadpraporčík Robert Jalůvka ze stanice Kopřivnice. Zatímco prvnímu z nich se nepodařilo závod dokončit, druhý obsadil v kategorii mužů ve věku 36 až 45 let 72. místo, trasu prošel v čase 18:32:58.

Větší zastoupení měli příslušníci HZS Moravskoslezského kraje v kategorii dvojic. Do ní se zapojili například i plukovník Vojtěch Nezval, ředitel územního odboru Frýdek-Místek, který dokončil trasu v čase 25:45:23 a umístil se tak na 100. místě, velký úspěch slavil s “parťákem” podpraporčík Tomáš Petreček z opavské hasičské stanice, skončili druzí s časem  14:19:44.

Na 67. místě se v kategorii dvojic ve věku 46 až 55 let umístil s časem 27:33:22 nadstrážmistr Tomáš Klimecký ze stanice v Českém Těšíně, v o dvacet let mladší dvojici zabojoval nadstrážmistr Michal Simu, příslušník ze stanice Nový Jičín - trasu zdolal za 18:40:37 a obsadil tak 15. pozici.

Do kategorie smíšených dvojic ve věku 46 až 55 se přihlásil major Tomáš Melčák, vedoucí oddělení IZS a služeb ze stanice HZS Moravskoslezského kraje rovněž v Novém Jičíně. Tomu se s týmovou kolegyní podařilo v uvedené kategorii závod vyhrát, první místo vybojovali s časem 16:49:04.

Na startovní čáru Beskydské sedmičky se v roce 2021 postavily téměř tři tisícovky závodníků, více než dva tisíce z nich úspěšně dorazily k cíli.

Odkazy do noveho okna

DSC09838

DSC09838 

Detailní náhled

DSC09840

DSC09840 

Detailní náhled

IMG_8350

IMG_8350 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem