HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Proč si pořídit hasicí přístroj do auta? Řidičům radili hasiči i policisté

Společnou dopravně-bezpečnostní akci připravili na konci srpna těsně před začátkem školního roku policisté, hasiči a krajský koordinátor BESIP v Horní Moštěnici na Přerovsku. 

Přerovští hasiči na stanovišti kontrolovaným řidičům připomínali, jak se zachovat, pokud se stanou účastníky či svědky dopravní nehody. Zároveň upozornili na pravidla správného parkování a připomenuli, jakým způsobem se tvoří záchranářská ulička v koloně. Šoférům pak předali také preventivně-výchovné materiály týkající se provozu na komunikacích i požární bezpečnosti.

3008_dba_prerov (3).jpeg

Jako hasiči řidičům rovněž doporučujeme zakoupit hasicí přístroj do automobilu, který může výrazně snížit škody při požáru vozidla a zvýšit tak bezpečnost cestování. Od začátku roku jsme jen na Přerovsku zasahovali u 20 požárů automobilů, v celém kraji se pak číslo vyšplhalo téměř ke 100 událostem.

Více o hasicím přístroji do vozu a jeho výhodách najdete zde.

Policisté se zaměřili především na kontrolu dodržování maximálního povoleného limitu rychlosti v obci, používání zádržných systémů i při přepravě dětí, kontrolu dokladů potřebných k řízení a provozu motorových vozidel, telefonování za jízdy, ale i skutečnost, zda neusedli za volant po předchozím požití alkoholu. Ze stanoviště neodjížděli řidiči s prázdnou. Ti, u kterých policisté nezjistili žádný prohřešek, dostali i od zástupců spolupracujících složek drobné prezentační předměty. Zkrátka nepřišli ani ti nejmenší spolucestující oslovených řidičů.

Foto: PČR

por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí 
HZS Olomouckého kraje
T: 777 420 107
T: 950 770 039
M: lucie.balazova@hzsol.cz
M: mluvci@hzsol.cz
Odkazy do noveho okna

3008_dba_prerov (3)

3008_dba_prerov (3) 

Detailní náhled

3008_dba_prerov (4)

3008_dba_prerov (4) 

Detailní náhled

3008_dba_prerov (5)

3008_dba_prerov (5) 

Detailní náhled

3008_dba_prerov (1)

3008_dba_prerov (1) 

Detailní náhled

3008_dba_prerov (2)

3008_dba_prerov (2) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem