HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Příměstský tábor, kde se děti nenudí

Hasiči společně s Městskou policií Plzeň a Městským obvodem Plzeň 3 připravili v termínu od 29.7. do 2.8. 2019  pro 47 dětí svých zaměstnanců týden plný her a zábavy, tak aby se děti neměly možnost nudit.

Za první čtyři dny stihly navštívit zoo a minigolf v Plasích, vyzkoušely si jízdu zručnosti na kole nebo koloběžce a také chůzi s opileckými či drogovými brýlemi se zástupci BESIPu. Jak mohou ke své práci využít perfektně vycvičené psy, představili dětem psovodi městské policie.

V úterý si děti prohlédly zázemí největší plzeňské požární stanice na Košutce, kde strávily s hasiči celé dopoledne. Odpoledne bylo nachystané tvoření a malování. Ve středu si vyjely parníkem po Hracholuské přehradě na zastávku Radost, kde už na ně čekala vodní záchranná služba.

Po celý týden využívá příměstský tábor prostory multifunkčního sportovního areálu Škodaland v Plzni Liticích, kde děti mohou využívat všechna sportoviště a také koupání v místním jezírku. Ve čtvrtek budou v areálu Škodalandu  hledat poklad, ke kterému se dostanou po vyznačené trase s nachystanými úkoly.

Závěrečný den si děti užijí mezi zvířátky v plzeňské zoo, kde se jim bude věnovat tiskový mluvčí pan Vobruba. Kromě toho nás čeká vyfotit několik vzpomínkových skupinových fotek ve fotokoutku, vyhodnocení celotáborové hry, za kterou si děti odnesou pěkné dárky a určitě nebude chybět rozloučení s dětmi a jejich rodiči u zmrzlinového poháru.

kpt. Mgr. Lenka Basáková
krajský koordinátor preventivně výchovné činnosti
oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem