HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Příbramští profesionálové nadělili dobrovolným kolegům vyprošťovací sadu

Na stanici v Příbrami se ve středu 19. prosince uskutečnilo slavnostní předání hydraulického vyprošťovacího zařízení LUKAS pro záchranné práce u dopravních nehod, které jednotce sboru dobrovolných hasičů města Příbram daroval Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje. 

Slavnosti se zúčastnil příbramský místostarosta Ing. Martin Buršík, MBA, kterého za příbramské profesionální hasiče přivítal ředitel územního odboru plk. Ing. Tomáš Horvát, Ph.D. Přítomni byli také další představitelé města i velitel JSDH Příbram – Březové Hory Radek Blajer, DiS.

HZS Středočeského kraje získal v nedávné době nové moderní vybavení, takže mohl ze svého inventáře vyčlenit několik kusů starších typů vyprošťovacích zařízení, která však najdou i nadále uplatnění u dobrovolných jednotek. Celá vyprošťovací sada se skládá z hydraulické motorové a ruční pohonné jednotky s hydraulickými hadicemi, dále obsahuje hydraulické nůžky, rozpínací nástroj a rozpínací válec. Zůstatková cena kompletní sady je přibližně 200 tisíc korun.

Speciální vyprošťovací sady jsou vyčleněny pro jednotky primárně předurčené pro zásahy u dopravních nehod, kterou se tímto příbramská jednotka SDH Březové Hory stává. “Jsem velmi rád, že jsme mohli obdarovat právě tuto jednotku, která je velmi aktivní v rámci celého Středočeského kraje a jeho poplachového plánu jednotek požární ochrany. Je to další krok ke zvýšení jejich akceschopnosti, a tím i zajištění většího bezpečí občanů Příbrami i v okolí města,“ zdůraznil ředitel Horvát. „Ve výsledku jsou to v podstatě spojené nádoby, neboť si tak vlastně zajišťujeme i lepší efektivitu společných zásahů a HZS Středočeského kraje zároveň deklaruje nastavenou velmi dobrou spolupráci s městem i jeho dobrovolnou jednotkou. Pokud totiž disponujeme dostatečnými finančními prostředky, např. i z mimorozpočtových zdrojů, kterými jsou třeba i příspěvky obcí na zajištění požární ochrany jednotkám HZS, pak jsme schopni starší dosud používanou techniku a věcné prostředky převést na dobrovolné jednotky obcí, kde dál plní svoji funkci při ochraně života zdraví našich spoluobčanů.“

Součástí slavnosti byla i prezentace interaktivní tabule EPSON, která bude sloužit jako moderní zobrazovací prvek při práci krizového štábu ORP Příbram, který zasedá přímo v prostorách příbramské stanice.

Průběh slavnostního předání nabízí reportáž příbramské regionální televize TV FONKA:

Foto: Příbram.cz

mjr. Bc. Pavel Maňas
pracoviště IZS a služeb
ÚO Příbram

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem