HZS Jihomoravského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při zásahu se zranil hasič

Pondělí, 12. dubna 2021 –  Krátce před půlnocí vyslalo operační středisko 5 hasičských jednotek k nahlášenému požáru domu v obci Borač na Tišnovsku. Při zásahu se zranil jeden hasič. Škody jsou ve statisících. 

Hasiči proti plamenům, které zachvátily půdní prostory staršího hospodářského stavení na ploše asi 10x7 metrů, nasadili hned v počátku zásahu 3 vodní proudy. Pro zajištění dodávky vody na požářiště nechal velitel zásahu zřídit čerpací stanoviště u blízkého vodního toku.  

Během půl hodiny se podařilo hasičům dostat požár pod kontrolu a začali s dohašováním ohnisek a rozebíráním střešních konstrukcí. Při této činnosti se zřítila štítová zeď, která poranila jednoho z hasičů. Na místo proto přijela posádka záchranné služby. Zraněný byl ošetřen a odvezen do nemocnice, kde je v současné době hospitalizován. V letošním roce jde o devátého hasiče, který se při zásahu poranil, což je ve srovnání s předchozím rokem naštěstí podprůměrné číslo.  

Požár byl zlikvidován v 3.19 hod. Předběžný odhad hovoří o škodě 300 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byl přizděný trám v komíně.  

Jaroslav Mikoška – tiskový mluvčí HZS JmK

Odkazy do noveho okna

pokračující likvidace požáru

pokračující likvidace požáru 

Detailní náhled

likvidace požáru

likvidace požáru 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem