HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při tragické nehodě na Mělnicku zemřel řidič osobního automobilu

Ve středu 5. června krátce po poledni vyjížděli středočeští hasiči k nahlášené dopravní nehodě na silnici I/16 mezi obcemi Nová Ves a Chržín v okrese Mělník. 

Při příjmu tísňového volání bylo oznámeno, že se jedná o střet dodávky, osobního a nákladního automobilu a silnice je neprůjezdná. Operační důstojník tak rozhodl o vyslání profesionálních jednotek proti sobě, konkrétně ze stanic Mělník, Kralupy nad Vltavou a Slaný.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k čelnímu střetu kamionu s osobním vozidlem, ve kterém zůstal zaklíněný řidič a nejevil známky života. Hasiči tělo vyprostili pomocí hydraulického nářadí a předali lékaři zdravotnické záchranné služby, který konstatoval exitus. Těsně před místem nehody ve směru od Velvar havarovala dodávka, která původně jela za osobním autem. Řidič dodávky se snažil kolizi vyhnout a sjel přední částí vozu do příkopu.

Jednotky zasypaly sorbentem všechny uniklé provozní kapaliny. Hasiči ze stanic Slaný a Mělník se pak vrátili na své základny a jednotka Kralupy nad Vltavou čekala na místě na odtahovou službu, aby asistovala při nakládání vraků vozidel a zlikvidovala případný další únik kapalin. Silnice I/16 mezi Novou Vsí a Chržínem byla přibližně čtyři hodiny uzavřena a policie odkláněla veškerou dopravu přes okolní vesnice.

por. Bc. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem