HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při požáru ve Větřní byly z panelového domu evakuovány tři desítky obyvatel

Škodu ve výši 250 000,- vyčíslil vyšetřovatel HZS po požáru, ke kterému došlo dnes (8. října) v noci v panelovém domě v ulici Na Vyhlídce ve Větřní. 

Požár byl na tísňovou linku 112 nahlášen 35 minut po půlnoci. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Český Krumlova a byla svolána jednotka SDH obce Větřní.
Ohnisko požáru bylo v obývacím pokoji bytu ve druhém patře šestipatrového domu. Hořela zde čalouněná sedací souprava s tím, že požár se rychle rozšířil i na další vybavení pokoje. Jako první k požáru přijela hlídka policistů, kteří požár lokalizovali vodou z nástěnného hydrantu. Dohašení, kontrolu a závěrečný průzkum pak provedli zasahující hasiči.
V bytě byly dvě osoby, které se nadýchaly zplodin hoření. Byly na místě ošetřeny zdravotníky ZZS. Z celého domu se samovolně evakuovalo celkem 30 osob. Nikdo z nich žádné zranění neutrpěl.
Požár byl zcela uhašen v 1:18 hodin, kdy velitel zásahu nahlásil úplnou likvidaci požáru.
Uchráněné hodnoty byly vyčísleny na 1 000 000,-. Příčina vzniku požáru je v šetření, vyšetřovatelé pracují se dvěma verzemi: technickou závadou na elektroinstalaci nebo nedbalostí.

Odkazy do noveho okna

Požár bytu, Větřní - 8. 10. 2020 (1)

Požár bytu, Větřní - 8. 10. 2020 (1) 

Detailní náhled

Požár bytu, Větřní - 8. 10. 2020 (2)

Požár bytu, Větřní - 8. 10. 2020 (2) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem