HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při požáru v rodinném domě v Žeranovicích byl popálen starší muž

(9.10.2018) Krátce po jedné hodině odpolední viděli obyvatelé obce Žeranovice na Kroměřížsku valící se kouř z oken jednoho z rodinných domů. K domu se rychle rozběhli dělníci, pracující na protějším domě, kteří upozornili na požár majitele domu. 

Krajské operační středisku ihned po oznámení na místo vyslalo jednotku profesionálních hasičů ze stanice Holešov a tři dobrovolné jednotky z Holešova, Rackové a Žeranovic.

Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že v přízemí rodinného domu došlo v jedné místnosti k požáru, který se naštěstí díky pohotovému jednání dělníků a majitele domu nerozšířil do dalších částí domu, neboť muži použili přenosný hasicí přístroj, kterým požár téměř uhasili. Hasiči po svém příjezdu nasadili jeden vysokotlaký proud, kterým požár dohasili. Poté velitel zásahu vyhlásil lokalizaci požáru.

V místnosti, kde k požáru došlo, se nacházel senior na invalidním vozíku, který utrpěl popáleniny na horní části těla. Přivolaní záchranáři mu poskytli první pomoc, ale vzhledem k vážnému zdravotnímu stavu, byla muži přivolána letecká záchranná služba. Hasiči asistovali při transportu muže do vrtulníku, který jej následně převezl do popáleninového centra do Brna.

Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjišťoval příčinu vzniku požáru. Podle prvotního ohledání vyšetřovatel pracuje s verzí, a to technické závady na elektoinstalaci zařízení, které bude podrobeno požární expertýze. Škodu na majetku vyčíslil vyšetřovatel s majitelem nemovitosti na dvě stě padesát tisíc korun a uchráněné hodnoty se vyšplhaly na tři milióny korun.

Nakonec hasiči vyklidili z místnosti ohořelý nábytek a vyšetřovatel ohlásil likvidaci požáru. Poté se jednotky vrátily zpět na své základny.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem