HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při požáru v kravíně na Jičínsku byla zachráněna více než stovka zvířat

Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně vyčíslena na asi 900 tisíc korun. 

Pecka – požár – 15. 6. 13:27

Krajské operační a informační středisko přijalo  v sobotu po 13. hodině hlášení o požáru v objektu kravína v části Bukovina u Pecky. Na místo zásahu bylo vysláno celkem devět jednotek hasičů.

Z objektu kravína bylo nutné evakuovat nejen ošetřovatele zvířat, ale také více než 100 kusů dobytka. Osoby byly následně prohlédnuty zdravotnickými záchranáři, všechny byly v pořádku.

Průzkumem na místě události hasiči zjistili, že došlo k zahoření UNC nakladače. Požár jednotky lokalizovaly v 14:31 hod., hasiči ještě zkontrolovali objekt pomocí termokamery kvůli možným skrytým ohniskům. Likvidace požáru byla ohlášena těsně po 15. hodině. Dohlídku nad požářištěm prováděla následně dobrovolná jednotka z Pecky.

Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. Předběžná škoda byla stanovena na 900 tisíc korun, přičemž vznikla škoda na samotném nakladači a také na budově. Díky zásahu jednotek požární ochrany se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 30 milionů korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky a Jičína a dále JSDH Nová Paka, Pecka, Bělá u Pecky, Lázně Bělohrad, Stará Paka, Jičín a Horní Nová Ves.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

P Bělá u Pecky

P Bělá u Pecky 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem